Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Малко инфо за водордните системи, които отскоро се рекламират  (Прочетена 6305 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

22 Септември, 2011, 15:17:39
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2011
  • Публикации: 1
  • Местонахождение: varna
  • Пол: Мъж
  • morsko 4ado
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124 E 300 TD

Здравейте прятели, тази тема ви е поднасям с идеята  за обща култура и знания по това нашумяло и нетолкова всеобщо разпространено чудо на нововъведенията в наше време .
Става вапрос за водородните системи, които доста хора по един или друг начин вече произвеждат и предлагат на пазара.
Аз с идеята да експериментирам, поставих такава система на моя мерецедес.
основно бях провокиран от това дали е измама или работи и да разбера какъв ще е ефекта от нея...............
и така поразрових се из нета и попаднах на обяви с различни цени, но като цяла всичко е относително и зависи как ще се договориш...........в цифри удоволствието излиза кам 1300лв. което включва и монтажа
та да споделя впечатленията си за да сте наясно всички с моя експеримент.
След като го поставих, ефект има  в смисъл:
1.колата стана по пъргава и се усеща
2.докато набере скорост неможе да усетиш разликата,  но когато си подържа и влезе в режим  може да се усети, педала на газта не е толкова форсиран както преди, а колата си върви с лекота.
3.мога да кажа, че разтоварва мотора защото температурния режим на двигателя се промени: преди работния режим бе около 90-92 градуса, а сега вече е около 82 градуса, моето обяснение за това е че консумацията на дизела е спаднала ,намалено горене на нафта  за сметка на водорода, която системата произвежда и от там по-ниската точка на горене е понижила и работната температура на  двигателя.............
за това какво и колко по-икономична е не мога да кажа, но монтьора, които ми го слага каза, че е различно за всяка кола, както и   начина на карането и всичко е относително с колко ще ти свали разхода.
ами приятели мога да ви кажа че системата работи и песимизма ми относно това се оказа погре6ен................
тръгнах да опитвам с това, защото намеренията ми са да опитам да инсталирам същата водородна система и на моята последна лодка,  а за това ми трябва максимална  мощност, която мога да използвам за този мотор ..............
исках да публикувам и това което ми пратиха от фирмата за монтажа, но не мога да се справя с това ...........може би по-нататък. ok ok

Глобален Модератор Коментар Редактирал съм ти темата, защото беше на латинец. Моля пиши на кирилица.
« Последна редакция: 22 Септември, 2011, 15:54:12 от Admin »


22 Септември, 2011, 15:56:36
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега ribary, но ме измъчи като за първи пост. :wink:
Ще бъди интересно на всички, ако приложиш и снимки как е монтирана тази водородна система и още малко инфо.
Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum