Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Какво последно направихте за своя Мерцедес  (Прочетена 14881 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

08 Септември, 2011, 15:23:20
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12

Колеги, тук всеки може да пише, как се е погрижил за своя любим автомобил и какво последно е направил за него. Няма се предвид тунинг (за него си има отделна тема), а например отстраняване на някаква повреда, дразнещ проблем, някаква профилактика, диагностика, обслужване и т.н. По този начин може да възникват въпроси, ще се обменят идеи, а и ще изглеждаме грижовни стопани, защото тази марка заслужава единствено и само това  welldone Тя добре ни се отплаща и ни доставя голямо удоволствие, та и от нас се очаква същото за нея  Mercedes-Benz-move
« Последна редакция: 08 Септември, 2011, 16:29:20 от Dydo »
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:


10 Септември, 2011, 01:25:23
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Последно се опитах да ремонтирам на жабката механизма,който прави отварянето ? плавно.Казвам 'опитах',щото не се получи и пак се скъса,и за сега не ми се разглобява пак.
Сложих оригинални крушки по цялото осветление на врътките на духалките за парното и ключа за фаровете.Сега почти всичко свети.Почти,защото по някакъв начин копчето за страничните огледала спря да свети.Няма пълно щастие явно. kill_myself
Ремонтирах капака на багажника,понеже се затваряше с много груба сила.Сега се затваря с поглед. wink-mb
За сега не ми идва друго,което съм правил наскоро.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

10 Септември, 2011, 01:27:55
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
За 5 години експлатация не съм имал големи главоболия, а все дребни "ядове". :good:

Сменил съм четките на алтернатора и лагерите, но за мои лош късмет(беше неделя и нямах голям избор) тези нови лагери не ми харесват издават един специфичен дразнеш звук, но за сега така ще карат. :wink:
Четките на стартера миналата година - четири броя са - цена 8лв.Стартера е за мои голям късмет е Бош и лесно се ремонтира, а не като алтернатора Валео  doh doh баси ху***та. doh
Предния радиатор на климатика още на 5-6 месец след като е купих го смених за сега никакви ядове, а е китаец иначе оригиналния беше с цена на Опел. doh doh
Преден ляв горен шарнир с носач, купих качествен на Лемфьордер, трета година не е мръднал цена беше около 180лв. но с отстъпката отиде на 130лв.- доволен съм, че не взех турски. ok
Боядисване частично след зажулвания.
Имам дребни неща за смяна, като амортисьорчето на пистовия ремък, но не е сдал багажа докрай и затова не бързам, да не се окаже че заместителя да замине по-бързо. ok
/ако се сетя нещо което съм забравил ще пиша/
« Последна редакция: 10 Септември, 2011, 01:38:01 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

10 Септември, 2011, 08:54:28
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Днес пък очаквам да ми пратят надписи за задния капак, че моята е поръчкова rolling_on_the_floor...........няма никакви обозначения. Само не знам с какво и как ще ги лепя, тъй като не съм наясно за отстоянието и къде точно трябва да са. Явно ми е необходима друга кола, за да видя как е разположението на капака отзад.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

10 Септември, 2011, 10:04:33
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добро утро на всички  coffee
Само не знам с какво и как ще ги лепя

Дидо, лепи се с двойнолепящо на Вюрт и остава за вечни времена. good job
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


10 Септември, 2011, 15:15:00
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
А това на Вюрт от къде да го взема, някакво специално ли е.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

10 Септември, 2011, 15:54:20
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
А това на Вюрт от къде да го взема, някакво специално ли е.

Ето тук: магазин Вюрт - София
« Последна редакция: 10 Септември, 2011, 16:16:07 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

12 Септември, 2011, 11:04:37
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
А дали ще стане със силикон thinking В събота си взех обикновено двойно-залепващо и тъй като не знаех какво да търся и си купих първото което видях в Практис, като даже по-скъпото избрах. Взех го към 2 лв. и веднага сложих надписите. Вчера на жегата, гледам паднали зад колата. Хубаво, че ги видях, за да ги прибера. А и останалото от лепенките дето е на багажника, ги свалих с по едно движение. Явно е бил някакъв боклук, ама като не знам.
На другата кола ги лепих със силикон, някакъв черен-като дзифт и вече 5-та година няма мърдане. Та се чудя довечера дали да не ги лепна със силикон, че до тоя Вюрт не знам кога да ходя-далеч ми е!
« Последна редакция: 12 Септември, 2011, 14:36:54 от Dydo »
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

12 Септември, 2011, 14:23:17
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
А дали ще стане със силикон thinking В събота си взех обикновено двойно-залепващо и тъй като не знаех какво да търся и си купих първото което видях в Практис, като даже по-скъпото избрах. Взех го към 2 лв. и веднага сложих надписите. Вчера на жегата, гледам паднали зад колата.

Бате, Знам какво ще стане и затова ти казах, откъде и какво да купиш. :wink: :wink:

Със силикон няма да стане, изобщо не си прави труда да цапаш колата и надписите!!!

Почистваш мястото където ще лепиш, ако можеш преди това маркираш по някакъв начин точното място за надписите.
Взимаш това двойнолепящо на Вюрт и го нанасяш върху надписите, може и малко ножица да поиграе.
Тръгнеш ли да го лепиш ти трябва точна ръка  ok цъкнеш ли го веднъж на колата не мисли да го местиш, ако си сбъркал позицията. good job
Мойте надписи не са мръднали 5-та година. good job good job
« Последна редакция: 12 Септември, 2011, 14:32:23 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

12 Септември, 2011, 14:39:36
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Ами без да чертая, на око ги направих и бяха супер. В смисъл преди това залепих с тиксо две ленти, успоредно на една издатина на багажника, за да може буквите също да са успоредни, т.е. тиксото ми беше като линия все едно. Ама на, паднаха на тревата, хубаво, че ги видях biggrin
Ами ще търся Вюрт!
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:


12 Септември, 2011, 14:41:29
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Ами ще търся Вюрт!

Ето тук: магазин Вюрт - София

Дидо запомни, тази марка е като марката Мерцедес като качество!!! ok ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

19 Септември, 2011, 20:22:44
Отговор #11
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Така,днес нямах работа следобяд и реших да си оправя копчето за средните духалки.Беше се отчупило вътре и не можеше да се затворят,т.е. бяха само отворени.Свалих конзолката,махнах лампичката и на ремонтния вестник/списание biggrin.Бях си купил едно много здраво лепило за пласмаси на "BISON",много е здраво,двукомпонентно е,с него залепих едни копки на широките лайстни и за сега не са мръднали.Та въпросното копче се държи на пластмасовата конзола на 2 малки щипки,които,естествено,бяха счупени.Забърках чудотворната смес и го цапнах от двата края.Сега съхне под прозореца.Надявам се за вбъдеще да може да се затваря клапата от него,макар че идва студено време и оттам няма да духа и без това.Но за другото лято да мога да го затварям,че сега оттам духа основната студена струя на климатика и ако возя някой,направо му замръзва мисълта,а нямаше как да го затворя (естествено бях обърнал струята обратно на моята страна :whistle: )
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

20 Септември, 2011, 21:50:39
Отговор #12
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Дано стане  good job щракни по едни снимки да видим. :wink:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

23 Септември, 2011, 17:24:07
Отговор #13
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
То стана,ама не ми дойде на акъла да снимам. thinking
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

29 Октомври, 2011, 19:14:02
Отговор #14
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Днес турих нови зимни гумета - отпред Континентал, отзад Ханкок, с доста добър грайфер, мек каучук и на 2-3 години, даже едните са на 2.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum