Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: W 140, S 280-мнения  (Прочетена 25032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

12 Август, 2011, 09:12:45
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12

Тъй като видях един такъв и питах за бартер и това което ми отговориха що годе ме устройва, ще изкажете ли мнения по въпроса. Даже е с ръчни скорости.................140-ка с ръчни, мани rolling_on_the_floor То това мен не ме притеснява, защото все пак ако автомата даде проблем, разходите са къде, къде повече, но при тази тежка кола, как стои въпроса с ръчката.

Става дума за 140-ка от 1994г., т.е. на годините на моята цедка welldone
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:


12 Август, 2011, 10:23:07
Отговор #1
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Кара ли я въобще, защото имам чувството че няма да върви много с този двигател, а пък и с ръчни...
Ако взимаш 140-ка вариантите май са само 500, 420 и 300ТД. Останалите са или компромис или таралеж в гащите.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

12 Август, 2011, 10:26:07
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
280 бензин е с повече коне от 300ТД. 320 бензин също е добър вариант-хем над 200 коня, хем няма да харчи като 500. Те 350-ките дизел дето са 150 коня ги карат, та 280 мисля е още по-добре.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

12 Август, 2011, 10:27:47
Отговор #3
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Ти си решаваш за вървежа. Аз съвсем приятелски те съветвам да не влизаш в такъв бартер.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

12 Август, 2011, 10:49:37
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
В какво състояние е, защото от тези години рядко се виждат читави.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


12 Август, 2011, 11:55:59
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Ами не знам, не съм ходил да я гледам, че нямам време, ама ето http://www.cars.bg/u428463
Чета, че като цяло отзивите на тази автокъща са добри, но като гледам, на тази кола й е скрит номера, т.е. явно е и регистрирана.
« Последна редакция: 12 Август, 2011, 12:08:11 от Dydo »
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

12 Август, 2011, 12:06:31
Отговор #6
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
На снимки изглежда добре, но все пак е от автокъща и те там всички изглеждат хубаво. Не знам защо мен ми харесват ЕС-класите с текстилен салон - тука намерихме една 500 много готина с плюшен салон и един приятел много се дразнеше, че я изпусна, защото не беше в нашия град и докато се наканим замина. На тази не ме кефи само какво радио са забучили (това лесно може да се промени) и това че е с ръчни.
Ако е регистрирана ще ти спести малко разходи в КАТ.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

12 Август, 2011, 14:00:22
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Ами сделката на пръв прочит ми се види изгодна. Като цяло цената е ниска и доплащането не е вдигнато като за бартер, т.е. само разликата между моята и 140-ката lol

Салона въобще не ме брига, стига да е запазен. Минус е, че не е автомат, ама все пак усещането, возията и т.н. от 140-ската си остава.........без ускорението де с този модел точно. Та на тая цена, ако е читава бая се замислям. И няма да харчи чак толкова welldone
« Последна редакция: 12 Август, 2011, 14:03:24 от Dydo »
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

14 Август, 2011, 12:18:57
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Дидо, отиди е виж тази кола, защото на снимки изглежда по един начин, а на живо да не се окаже с очавадна разлика.
« Последна редакция: 14 Август, 2011, 12:20:35 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

14 Август, 2011, 12:29:35
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Вземи е снимай - живи снимки, да е видим и ние.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


14 Август, 2011, 23:19:24
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Тъй като видях един такъв и питах за бартер и това което ми отговориха що годе ме устройва, ще изкажете ли мнения по въпроса. Даже е с ръчни скорости.................140-ка с ръчни, мани rolling_on_the_floor То това мен не ме притеснява, защото все пак ако автомата даде проблем, разходите са къде, къде повече, но при тази тежка кола, как стои въпроса с ръчката.

Става дума за 140-ка от 1994г., т.е. на годините на моята цедка welldone
Спри до тук
Ръчка
Плюш
Радио
............
............
Нам ти кво
Кеде виде ...S класа тука
Класата не се прави от купето само па ако ще и с 10000коня да е моторчето с директен водороден синтез с най-модерните ...преокислители
(нема сърдиш се-не трябва, търси друга!!!)
 beer beer beer

15 Август, 2011, 10:52:06
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Ами вози си като 140 при всички случаи. Салона, че не е кожа, не ми е проблем. Само дето е ръчка за това това купе, ама  thinking Видя ми се изгодно, та затова се зарибих, а и е с малък мотор, тъй като аз газ не обичам. Иначе ако е скъпа, ще търся с други параметри.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

15 Август, 2011, 12:10:41
Отговор #12
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Тоя мотор се съмнявам да харчи много по-малко от 500 например, а на извънградско да не кажа и повече. При положение, че ти го ползваш само събота и неделя и не висиш по задръствания не виждам смисъл. Карал ли си кола на газ, че не я обичаш?
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

16 Август, 2011, 09:12:17
Отговор #13
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Напротив, ние освен с кола, друг транспорт не ползваме. Разликата бе в това, че до преди повече от месец, с жена ми бяхме в една посока и ходехме на работа с другата кола, която тя принципно я кара. А МБ си го карах уйкенда и само за 2 дена навъртах двойно повече км. от другата кола, която е понеделник-петък, до работата и обратно. Сега, от как съм на нова работа и в съвсем различна посока, всеки си ходи с колата. Та общо взето бензина на седмица ми е минимум 30 лв. само до работа и обратно. Събота и неделя като сипя за още 20 да кажем и става 50 минимум на седмица. Колкото и да съм противник, май ще се минава на газ. Чудя се обаче, дали да е газов инжекцион или обикновена газова за инжекционни автомобили. Бого каза, че неговото не ГИ и нямал никакъв проблем. Та, така. Ще видя какво ще правя но 150-200 лв. на месец само за моята кола да си ходя на работа ми идва малко в повече rolling_on_the_floor А и на жената всяка седмица сипваме по 20, та станаха около 300 лв., без да смятам събота и неделя rolling_on_the_floor
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

17 Септември, 2016, 13:54:37
Отговор #14
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Мерцедес W 140
Здравей,зачетох се в твоята тема и мисля че мога да ти помогна с преките си наблюдения.Та от няколко месеца имам w140/s320 бензин 92г. автоматик...мечта открай време :) всеки ден пътувам до работа и обратно диагонално на София ( Орландовци-Бояна-Орландовци) което е 40км.и разхода ми е 17-18л./100км.От вчера и аз се принудих да сложа газ.инжекция,та ще видя за какво ще иде реч.В смисъл едва ли 280 макар и ръчка ще гори по малко в града с тия здръствания особено сега след като учениците започнаха даскало :) ...ако те интересува разхода и държането на мерца с газта,мога да ти споделя след седмица.Но само да споделя че усещането да караш W140 е несравнимо,просто със всеки изминат километър все повече се наслаждаваш на шофирането :)



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum