Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Facebook разпространява опасен вирус  (Прочетена 6046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

31 Юли, 2011, 17:18:37
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes Benz

Троянецът трие антивирусните програми на потребителите Опасен троянец се разпространява чрез социалната мрежа “Фейсбук”. Специалисти по сигурността твърдят, че той изтрива антивирусните програми на потребителите.

Trojan.FakeAV.LVT, засечен от компанията BitDefender, активно се разпространява в най-популярната социална мрежа в света.

Троянецът се отличава с изключително развита функционалност, която позволява изтриване на антивирусни програми и замяната им с безполезни имитации. Авторите на вируса са вложили много сериозни усилия за неговото разпространяване, използвайки напреднали технологии за социален инженеринг, подобни на тези, които донесоха успех на червея Koobface.

Trojan.FakeAV.LVT издига социалния инженеринг на абсолютно ново ниво. Сценарият за разпространение на троянеца е необикновено сложен и продуктивен, твърдят от BitDefender./БЛИЦ newbielink:http://www.blitz.bg/news/article/114414 [nonactive]


31 Юли, 2011, 19:21:33
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Скоро имах предупреждение за вирус от фейса,но то всъщност не беше точно от него,ами чрез препратка към сайт от личните съобщения.Обаче Аваста го засече преди да бъде свален и го блокира.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

31 Юли, 2011, 20:54:59
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Да, и аз чух за такъв вирус, но май ставаше въпрос за чата, а аз съм го изключил да не ме спамят.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети: Facebook 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum