Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: странен шум в купето  (Прочетена 5841 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

06 Юни, 2011, 09:48:33
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE

Здравейте.Имам страшна нужда от помощ.Притежавам МB 124 200TE.И така от вчера като си измих колата ми се появи един странен шум като жужене-като включа мигач или аварийните и спира този шум,но има и друг проблем-почти нищо по таблото не ми работи в смисъл оборотомера,стрелката за бензина,маслото...Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да пише какво да направя не ми се вярва да е нещо много страшно.Благодаря предварително.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "


06 Юни, 2011, 13:40:47
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега, тези два проблема едновременно ли се появиха или не работещото табло ти е от преди?
Таблото е добре да бъде свалено, виж тази тема https://mercedes-bg.info/index.php?topic=305.0 като го свалиш със сигурност ще бъде локализиран проблема(според мен се губи маса). ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Юни, 2011, 15:35:33
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Ами не този проблем стана по  едно и също време.Значи скоростомера ми работи и часовника всичко друго не работи.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

06 Юни, 2011, 15:47:51
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Тази тема ти е постнах като линк в темата ти, за да видиш самият демонтаж на таблото.

Затова свали таблото. Най-вероятно има окъсяване.
« Последна редакция: 06 Юни, 2011, 16:04:32 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Юни, 2011, 17:16:45
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Ами така сега разбрах от къде идва този шум.Има едно реле зад бушоните което се чува там това жужене. Релето е DOT SAE J590e/945b.Сега най вероятно трябва да го сменя,но дали наистина това може да е проблема?Да не би нещо друго да трябва да предприема.много кофти така.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "


06 Юни, 2011, 23:22:23
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Ами така сега разбрах от къде идва този шум.Има едно реле зад бушоните което се чува там това жужене. Релето е DOT SAE J590e/945b.Сега най вероятно трябва да го сменя,но дали наистина това може да е проблема?Да не би нещо друго да трябва да предприема.много кофти така.
Провери заземителните точки на кабелчетата към купето
Вероятно да изчезва някоя "маса" на таблото или схемата около релето

07 Юни, 2011, 09:21:31
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
Добре де къде са тези заземителни кабелчета че не ми стана много ясно?Аз вчера след тестване на това реле го поставих отново и шума изчезна но стана още по зле изчезнаха и мигачите и стоповете шибидаха и той отказа както и останалите уреди по таблото които така или иначе не си работеха.Голям т-ак.
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "

08 Юни, 2011, 12:45:28
Отговор #7
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Май 2011
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • The best or nothing-Mercedes Benz
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 200 TE
А някой може ли да ми каже къде се намира или кой е бушона за мигачите-съмнява ме че първо там трябва да проверя а?
" Siempre digo la verdad, incluso cuando miento digo la verdad. Al Pacino (El precio del poder) "



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum