Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Твърдо съм решил изцяло да мина на OS Линукс.  (Прочетена 27342 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

02 Март, 2011, 22:27:43
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180

От доста време съм се замислил на тази моя стъпка единствено ме възпираше досега някои програми с които работя, но има и за Линукс подобни единствено ще ми трябва време.
Избрал съм, като дистрибуция Ubuntu, ползвал съм е преди време (даже и статия писах на моя блог за нея), а и приятели Линукс фенове, ме посъветваха да мина към тази дистрибуция.
Ще се радвам някои Линукс потребител, да сподели своето мнение по въпроса.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


02 Март, 2011, 22:33:27
Отговор #1
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
PC Linux мисля, че е водещият линукс от доста време. Убунту е най-рекламираната и най-популярната, което не е малко. Аз преди ползвах убунту за известно време през виртуална машина, но не ме изкефи чак толкова, че да премина изцяло. Особено сега съм доста доволен от Win 7 и трудно бих преминал пак линукс - там най-много ме дразни настройките и драйвери за принтери, безжична карта и т.н.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

06 Април, 2011, 21:14:47
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Защо мислите, че Линукса е ...хипер системата

06 Април, 2011, 21:44:24
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Защо мислите, че Линукса е ...хипер системата
Повечето неща, които ни заобикалят са на OS Линукс, като започнем от нашия форум, хоста е базиран на Линукс, навигациите, спътниците, електроцентралите, управлението на корабите...доста са нещата...
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Април, 2011, 21:57:42
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж


06 Април, 2011, 22:00:59
Отговор #5
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
Win 7 е номер едно за мен ... от година и повече не съм имал нито проблеми ... нито им се е налага пре-инсталация... дори нямам антивирусна... забавяне или грешки по уиндоуса не съм усетил или забелязал ...
Tell me would you kill to prove you're right?

06 Април, 2011, 22:01:55
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Кога направи година и половина бе пич

31 Юли, 2011, 11:50:11
Отговор #7
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes Benz
Наскоро ми попадна един линк към нещо, което също се струва да се опита:

newbielink:http://wubi-installer.org/ [nonactive]

Това само си сваля Убунту Линукса, и го инсталира във един файл където си избереш, като запазва целия Виндус на чичо Бил Гейтс непокътнат. После при стартъпа те пита коя от двете операционни системи да стартира, и можеш да си работиш кеф ти Виндоус, кеф ти Линукс. Ако не ти допадне само му даваш ънинстал, триеш създадения файл, и все едно си немал никакъв линукс на компа. Но е добър вариант като за начало да се запознае човек по-добре с Линукса, преди да реши да мине на него. И всичко само си прави, вместо да ровиш да разделяш харда, да правиш партишъни, имаш с две цъкания и Виндус и Линукс, кеф ти Виена, кеф ти Кайро. Като го овладееш, ако те кефи, можеш съвсем да махнеш Виндуса.

31 Юли, 2011, 13:58:17
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
 Преди около 2 години ми се прецака перфектният уиндоус,след един ъпгрейд каза че няма да работи повече.Тогава сложих Убунту 7. нещо си беше и от тогава съм с на линукс  Ubntu10.4 работи безупречно,не трябват антивирусни и т.н. същият стар комп е по бърз от нов лаптоп с уиндоус.
 По лесен е за работа има всякакви програми които ти дойдат на акъл и много повече плюсове от уиндоуса.
 Линукса не е този който беше преди 10 години.
 Лично аз няма да се върна към уиндоус.

03 Август, 2011, 00:30:01
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Досега имах само желание, но поради на време и може би и мързел си седях с Windows, но утре ще направя един инстал на Ubuntu. ok ok
Тъкмо ми изпадна и един хард диск 500гв.

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=VvfRpmqKRbs" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=VvfRpmqKRbs</a>
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


03 Август, 2011, 00:43:28
Отговор #10
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Това с виртуалната машина е яко. Аз ако имам време също бих минал на Линукс и ще си пускам приложенията, които работят само в Уин през виртуална машина. По едно време имах и двете операционни системи и при старт избирах в коя да влезе, но ми омръзна по едно време.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

03 Август, 2011, 13:07:08
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Винаги съм бил превърженик на софтуер с отворен код поради доста причини, нашия форум Simple Machines SMF също е с отворен код и е в пъти по-добър от  IP.Board.
Днес за жалост пак няма да ми остане време, да инсталирам Ubuntu, за утре от сега ме ангажираха...
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Август, 2011, 18:09:50
Отговор #12
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Аз пък днес инсталирах Убунту, ама нещо не ме кефи. Първо, че не изглежда като на клипчето, второ ми е някакси объркано, Скайпът е странен и т.н.
Другият ми проблем е, че вижда само единият дял на диска, а там е само Уин 7. Всички файлове, които ползвам са на другия дял.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

03 Август, 2011, 18:55:02
Отговор #13
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Аз пък днес инсталирах Убунту, ама нещо не ме кефи. Първо, че не изглежда като на клипчето, второ ми е някакси объркано, Скайпът е странен и т.н.
Другият ми проблем е, че вижда само единият дял на диска, а там е само Уин 7. Всички файлове, които ползвам са на другия дял.
Вярвам, че и двата дяла са ти в формат NTFS, в интерес на истината досега съм нямал подобен проблем, когато съм инсталирал Линукс.
Като е инсталирам Ubuntu ще пиша как е при мен, но има един малък проблем, с 4 харда съм в момента + охладители към тях, сега се чудя ... къде да го "завра" петия. biggrin biggrin
« Последна редакция: 03 Август, 2011, 19:10:49 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Август, 2011, 20:10:02
Отговор #14
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
NTFS са, при Уин 7 вече няма как FAT32 май.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum