Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Пълнене на виско съединител на Mercedes Benz  (Прочетена 19239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

09 Февруари, 2011, 13:56:12
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)

Често се случва след години работа виско съединителят да спре да зацепва, което може да доведе до прегряване и неприятни последици за двигателия. Причината е, че недостатъчно количество на силиконово масло (silicone oil) във виското, което се свива/разширява според температурата и управлява кога да зацепи виското. Ново виско е в порядъка на 200-300лв така че преди да изхвърлите старото може да пробвате да го допълните със силиконово масло.
Как изглежда виското и как се сваля може да видите в тази тема:
https://mercedes-bg.info/index.php?topic=598.0

Вече свалено изглежда така:


Почистете го хубаво и свалете пластината:


Махате металния пин и може да започнете допълването:


Хубаво е да загреете виското, за да се разпредели хубава маслото и да допълните до горе:




Слабяте по обратния ред:






Забележка:
Различните модели са с различни видове виско съединители. Някои са с различна пластина, други нямат дупка, откъдето да се допълва. В случай, че няма дупка съм виждал колеги в международните форуми, които пробиват малка дупка в корпуса на виското, пълнят и после я запушват.
Силиконовото масло трябва да е с вискозитет не повече от 10 000 CST. Аз лично си бях поръчал 7000, но така и не стигнах до пълненето .

Не забравяйте, че ако имате проблеми с виското най-добре е да го смените с ново, задължително марково иначе рискуватe двигателят ви да не работи в оптимална температура.

« Последна редакция: 17 Май, 2011, 15:12:01 от M23J »
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum