Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Драстичен скок в продажбата на употребявани автомобили.  (Прочетена 5311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

04 Януари, 2011, 12:58:21
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж

Между 30 и 50 % е ръстът в продажбите на автомобили втора ръка за 2010 г. Това казва в интервю за Агенция „Фокус” зам.-председателят на Асоциацията на вносителите на автомобили Любомир Доросиев. Той определя изминалата година като впечатляващата за бизнеса с автомобили втора употреба.

Според Доросиев скокът за изминалата година е значителен. „Чак на мен ми се вижда невероятно на фона на общата криза”, коментира той. По думите му търговците са отбелязвали успехи в продажбата на автомобили втора ръка за сметка на продажбите на чисто нови автомобили.

Наблюдава се тенденцията колите втора ръка да се предпочитат пред чисто новите, твърди Доросиев. По думите му българинът е осъзнал, че купувайки чисто нов автомобил, губи страшно много пари. Според Доросиев тази загуба е от 30 до 50%.

„През януари 2009 г. съм продал само два автомобила, февруари – три. А януари 2010 г. съм продал вече от порядъка на 12 автомобила, а към края на годината стигах бройка от 25-26 до 30 автомобила. Това означава, че в нашата гилдия хората трябва да са доволни, че има възраждане на пазара и имаме доста добри позиции като авторитет. С всичко това, което се случи около нас, даваме положителна индикация, че пазарът излиза на светло, че сме коректни, даваме прегледани, хубави автомобили на клиентите и почти всички са доволни”, казва Доросиев.

Според него кризата в пазара на автомобили е отминала, а хората предпочитат да закупуват автомобил според възможностите си, като плащат в брой. „Много хора преди време се залъгваха – даваха им кредити, отстъпки уж, и бяха склонни да плащат чисто нови автомобили. Сега всеки според джоба си отива и си закупува това, което има в наличност. Не търси чак толкова кредитиране, защото не е сигурен във времето дали ще може да изплаща този кредит."

"За изминалата година съм продал може би десет автомобила, които са лизинговани. Всичко друго е платено на момента. Ние консултираме клиента, че колата е средство за придвижване и дали ще струва 50 хил лв., или 10 хил. лв. – ще му върши една и съща работа. Хората наистина ни слушат и си закупуват коли без да поемат излишни рискове с кредит”, обяснява Доросиев.


 rolling_on_the_floor
Tell me would you kill to prove you're right?



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum