Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: ОС  (Прочетена 19456 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

02 Януари, 2011, 16:28:01
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж

С "Виста" съм отдавна. Четох по някаи форуми(на различни езици), че вистата събирала разни файлове у папката ...winsxs. Някои се оплакват, че размерът на папката им надхвърля 60 гигабайта и вистата им ставала много "тежка". При мен тя е с обем ...12 гигабайта и все по нещо си чегърта диска. Понякога много се бави и все си преплита нещо ....дълги минути.
Ако някой знае, как да ги намаля и какво да махна то нея(може би и цялата папка) нека пише!
Благодаря, предварително!


02 Януари, 2011, 20:34:13
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
От колко време си с този уиндоус, имам предвид кога за последно е преинсталиран ...?
Колко ти хард диска?
Колко ти е свободното място в "Ц"-то?
И мислил ли си да смениш уиндоуса?
Tell me would you kill to prove you're right?

02 Януари, 2011, 21:27:12
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
От колко време си с този уиндоус, имам предвид кога за последно е преинсталиран ...?
Колко ти хард диска?
Колко ти е свободното място в "Ц"-то?
И мислил ли си да смениш уиндоуса?
Май 3 - 4 години.
Закупен, лицензен и май преди това още 1 година но ...копие
До сега не е преинсталиран и не е необходимо(според мен)
Има доста силни инструменти, но човек трябва да ги ...знае
Защо трябва да сменя уиндоуса
Ти с какъв си

02 Януари, 2011, 21:38:55
Отговор #3
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
Аз съм с уиндоус 7 ... проблеми с него никакви ... като изключим някой игри, ама не вервам ти да се зарибяваш по игрици.
3-4 години за един уиндоус е доста ... сигурно и антивирусната ти програма не е оригинална/платена ...
Не ми каза колко свободно място имаш в "Ц" -то ...
Имаш всевъзможно гадинки в уиндоуса ... това да си с един уиндоус 3-4 години е като да не си смениш маслото на двигателя 3-4 години ,.... нали възможно е ... ама почти няма начин  laf

Кажи ми и с каква конфигурация си .... RAM памет, колко ГБ ти е хард диска и с какъв процесор си ...
Tell me would you kill to prove you're right?

02 Януари, 2011, 21:42:19
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Аз съм с уиндоус 7 ... проблеми с него никакви ... като изключим някой игри, ама не вервам ти да се зарибяваш по игрици.
3-4 години за един уиндоус е доста ... сигурно и антивирусната ти програма не е оригинална/платена ...
Не ми каза колко свободно място имаш в "Ц" -то ...
Имаш всевъзможно гадинки в уиндоуса ... това да си с един уиндоус 3-4 години е като да не си смениш маслото на двигателя 3-4 години ,.... нали възможно е ... ама почти няма начин  laf

Кажи ми и с каква конфигурация си .... RAM памет, колко ГБ ти е хард диска и с какъв процесор си ...
Вистата е платена
Антивирусните май не са, но работят добре
Има нещо в настройките, което не го знам и това е проблема, според мен
Четох по форумите, че в тоя файл се трупат някакви неща, но не разбрах точно за какво става въпрос


02 Януари, 2011, 21:43:58
Отговор #5
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
Някакви ъпдейти ... може би ... макар, че те са малки ...

Колко ти е хард диска?
Каква ти е конфигурацията?
И как така "анивирусниТЕ" колко са те?
Tell me would you kill to prove you're right?

02 Януари, 2011, 21:48:36
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Някакви ъпдейти ... може би ... макар, че те са малки ...

Колко ти е хард диска?
Каква ти е конфигурацията?
И как така "анивирусниТЕ" колко са те?
Антивирусната е Нод и е стабилна-ъбгрейтва се и работи в реално време
Неква друга Ад-Варе са зловредни софтове и тя работи стабилно и се ъбгрейтва - запознати са със секюрити системите на Виста-та и си бачкат заедно
Виста, Нод и Ад-варето се ъбгрейтват динамично и автоматично

02 Януари, 2011, 21:56:45
Отговор #7
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
Възможно ли е в "Ц"-то да ти е малко мястото и там да е много натоварено ... трябва да има поне 5 гб свободно място ...


Компютъра се натоварва от много програми ... дори и след като си ги изтрил, инсталирани ли са някога си натоварват компютъра трябва да се махат от контрол панела адд/ремуув програмс...

Ако компютъра е с лоша конфигурация (тоест малка) и тази виста доста го тормози ... и като включиш още някои по големи програми ... и този НОД който също бави компютъра ....

Аз съм с уиндоус 7 от може би година и малко ... без антивирусна ... и само чакам да се скапе и да си го преинсталирам ..., но честно казано без антивирусна си усещам компютъра по-добре, възможно е да си внушавам, ама не ми и трябва антивирусна, защото по всяко едно време, ако стане нещо си го преинсталирам и съм готов...
Tell me would you kill to prove you're right?

02 Януари, 2011, 22:03:40
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Възможно ли е в "Ц"-то да ти е малко мястото и там да е много натоварено ... трябва да има поне 5 гб свободно място ...


Компютъра се натоварва от много програми ... дори и след като си ги изтрил, инсталирани ли са някога си натоварват компютъра трябва да се махат от контрол панела адд/ремуув програмс...

Ако компютъра е с лоша конфигурация (тоест малка) и тази виста доста го тормози ... и като включиш още някои по големи програми ... и този НОД който също бави компютъра ....

Аз съм с уиндоус 7 от може би година и малко ... без антивирусна ... и само чакам да се скапе и да си го преинсталирам ..., но честно казано без антивирусна си усещам компютъра по-добре, възможно е да си внушавам, ама не ми и трябва антивирусна, защото по всяко едно време, ако стане нещо си го преинсталирам и съм готов...
У системният има още около 40 гига място
Не и е тясно на Вистата
Нода също не я бърка
Чистя от ...ремуув всички не нужни програми
С Регистри клиин експерт, чистя и регистрите, но има нещо, което или не правя или не знам

03 Януари, 2011, 00:25:44
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Владек нищо не трии,  така наречената кеш папка за dll файлове.

Размера на WinSxS  е наистина голям, тъй като Vista  съхранява по няколко копия на DLL файлове, за да може да работят приложения без да има проблем със съвместимостта им. Виж папката отвътре, ще видиш как изглежда има много  дублиране на DLL файлове,  с едно и също име. Това са всъщност различни версии на едни и същи файлове, които се съхраняват, тъй като различните програми могат да изискват различни версии. С една дума, WinSxS,  е съкращение от 'Windows Side By Side',  Vista кеш. Библиотеките, които се с няколко приложения се съхраняват там. Тази функция е представена за първи път в Windows ME и се счита за решение на Microsoft за проблемите с така наречените 'dll hell'.
Най-сигурният начин да се почисти, е като просто деинсталираш приложения, от които не се нуждаеш.
-------------------------------------------------------------------------------------

Утре подоробно, ще ти кажа, че в момента съм  biggrin biggrin beer beer
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


07 Февруари, 2011, 20:01:12
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Компютърът е ужасно чудо
Като му туриш и операционна система, става отвратително чудо
Като го пуснеш пък из Интернета, ...направо непоносимо ...чудо
.............
Очичкти искам само да видя на тоя, който е измислил това чудо
Само веднъж да го погледна в очичките тоя пич doh ...само веднъж duel

08 Февруари, 2011, 18:29:02
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Владек, я думай каква борба настана  duel между теб и таз софтуерна железария.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

10 Февруари, 2011, 22:04:47
Отговор #12
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Качих IE9, свалих IE9
Не ми хареса
Визията е готина ма не отваря като хората страниците
Нервира ме и го резнах
Летя с IE8
Сега май е по-добре

10 Февруари, 2011, 22:09:07
Отговор #13
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Качих IE9, свалих IE9
Не ми хареса
Визията е готина ма не отваря като хората страниците
Нервира ме и го резнах
Летя с IE8
Сега май е по-добре
IE9 е пълен с бъгове все още не е за предпочитане, добре си направил че си се върнал на версия 8.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

10 Февруари, 2011, 22:10:46
Отговор #14
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Аз интернет експлорър съм го отказал от вече повече от 5 години сигурно. Едно време винаги като става някоя мизерия беше заради него.
Първо минах на Мозила, сега съм с Хром и съм много доволен.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum