Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: как да се подготвим за зимата Mercedes Benz  (Прочетена 7748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

18 Декември, 2010, 21:43:19
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +15
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)

Нека в тази тема да споделим кой какво прави за подготовка за зимния сезон.
Аз ще започна с няколко съвета и трика, които съм научил последните няколко години.
1. проверете антифриза - ако не си се сменя цялата охладителна течност може лесно да проверите дали сте готови за зимата като изтеглите малко със спринцовка от разширителното казанче и го сложите за няколко часа във фризера. Ако не замръзне значи е окей. Ако е замръзнало или сменете антифриза с нов или поне долейте концентрат.

2. налейте зимна течност за чистачки
3. намажете гумените уплатнения с глицерин - купувате си глицерин и памук от аптеката и обилно минавате всички гумени уплатнение, за да не замръзват от снега, защото от много теглене може да ги скъсате.
4. снабдете се с четка за почистване на снега от автомобила, най-добре с телескопична дръжка.
5. стъргалка за лед или още по-добре спрей против заледяване на стъклата (продават се по бензиностанциите и в големите супермаркети)

6. ако ще пътувате по планините е добре да имате комплект вериги в багажника - мойте си стоят неотваряни още, но все пак съм по-спокоен като ги има.
Зимни гуми, технически изправен автомобил и парно няма да ги коментирам, защото те са задължителни.

Това се сещам засега, споделете и вие какво правите през зимата, за да пътувате приятно и безаварийно.
« Последна редакция: 19 Декември, 2010, 10:23:50 от @Bogo »
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


18 Декември, 2010, 21:55:45
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 728
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
Добавка в нафтата против замръзване.

Проверка на свещи.
Tell me would you kill to prove you're right?



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum