Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Да кажем някоя добра дума за GPS навигацията  (Прочетена 50725 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

22 Ноември, 2010, 23:45:03
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж

Аз например, притежавам Нуви 250W с две БГ карти
На Геотрейд V5.11 - Сабин и ...БГ РоутингМап V3,6
Велика и полезна технология е това
.................................
До преди година бях много запален(направо горях) по навигацията
Почти във всички БГ форуми върлувах денонощно и правех неспирни упражнения с карти и ...Нувито
От доста време ме отпусна тази вманиаченост и поизтървах малко новостите
Ако някой иска, може да сподели новостите в тази област
...............................

Интересува ме, има ли съществена разлика между тези версии, които имам и най-новите ъпдейти
Ако иска някой нека сподели
« Последна редакция: 10 Декември, 2010, 21:15:53 от Admin »


23 Ноември, 2010, 00:02:18
Отговор #1
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
И аз имам Garmin Nuvi 255 и без него не тръгвам никъде. В България не съм го позлвал, но из Европа ме води навсякъде. Единственото, което ме дразни е, че понякога те обърква с дистанцията например като каже 'завий на дясно след 50 метра' а то завоя е след 20м.
Искам да те попитам пробвал ли си Garmin City Navigator Europe 2011, който би пише, че е с 3D карти? Аз съм го изтеглил, но нямам MicroSD карта още и засега си карам с 2010.
Другото, което ме интересува силно е знаеш ли как да направя така че да ми изкарва колко километра остават до дестинацията, а не само приблизителен час на пристигане?
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

23 Ноември, 2010, 20:29:50
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
И аз имам Garmin Nuvi 255 и без него не тръгвам никъде. В България не съм го позлвал, но из Европа ме води навсякъде. Единственото, което ме дразни е, че понякога те обърква с дистанцията например като каже 'завий на дясно след 50 метра' а то завоя е след 20м.
Искам да те попитам пробвал ли си Garmin City Navigator Europe 2011, който би пише, че е с 3D карти? Аз съм го изтеглил, но нямам MicroSD карта още и засега си карам с 2010.
Другото, което ме интересува силно е знаеш ли как да направя така че да ми изкарва колко километра остават до дестинацията, а не само приблизителен час на пристигане?
Мойто е Пуви 250W
Твойто е ...255
Има разлика в моделите и тя обикновено се изразява в последната 5(петица)
250 - 255
Ти имаж възможност да качиш топографски карти и от там да получаваш и някакъв вид 3D ефект
При мен максимумът е ...изолинии(очертания с надморска височина през 25 метра
До колкото си спомням, трябва да имаш базова(основна) карта с 3D и след това да качваш карти с релефи
Мъчил съм при мен но ...машинката ми е слабичка и нищо не става
Още съм със Сити Навигатор 2009
Не качвам нови, защото заемат много място и не вършт отлична работа
За дсяка държава има ъпдейти за Гармин и картите са актуализират периодично(нормално)
Каква ми е логиката
Не искам да товяря машинката с ...Еврапа, защото по всяко време мога да си кача най-новата карта на държавата за която съм тръгнал и по този начин ...Сити Навигатора не ми върши работа
Смятам го за ненужен, защото още пири написването си ной е остарял за някои държави и е нужно да дръпнеш най-новата карта за съответната държава - следователно безполезен в повечето случои
(това е мое мнеие - изградено от опита ми с навигацията)
............................
Значи
Избираш дестинацията
Натискаш ...готово или тръгни и авигатора започва рутирането
В твоят модел, като натиснеш долен ляв прозорец(вляво от ...меню) се показва своего рода ...тахошайба с различни данни от пътуването, като ...Движение средно, Макс скорост, Общо време, Спрян ....
Най-горе в дясно се изписват километрите до крайната точка(дестинацията)
Те се движат ...назад, докато стигнат ...0км.
При тръгване ти показва 800км., по средата на пътя вече ти показва ...400км. и така
.................................
Ако съм разбрал правилно, това те интересува

23 Ноември, 2010, 21:21:13
Отговор #3
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 497
  • Местонахождение: Бургас Варна
  • Пол: Мъж
  • Skype: the.victory
  • Автомобил: W124 200E
Nuvi 255W BG е по-новият модел от серията 250W той притежава всички функции на Nuvi 250W като новото при този модел е:

    * Възможност за запаметяване на 1000 точки като любими места (при модел 200 са 500)
    * Добавена е и функцията Where I am? - показва най-близките до вас болници, полицейски управления, бензиностанции, пресечки и адреси)
    * Дигиталната карта е съобразена с надморската височина и показва денивелацията в цветове. Така Вие получавате пълна картина на терена около Вас.
    * С HotFix™ предварително запаметен алманах и предсказване на положението на спътниците, Garmin Nuvi 255W BG определя Вашето положение по-бързо.
    * Nuvi 255W BG идва с photo navigation, за да видите снимка на забележителността, към която искате да навигирате. Планирайте пътуване до природни забележителности и световни атракции. Изберете и запишете в уреда си снимки, към които са добавени координати, измежду милионите, които има в Google Panoramio. След това, по време на Вашата ваканция, изберете фото-дестинация и Вашия Garmin ще Ви заведе до мястото с навигация завой-по-завой.
    * Nuvi 255W BG има база данни Cyclops safety camera database. Тя Ви помага да пътувате спокойно и да се съобразявате със скоростта. Когато наближите някоя от хилядите камери за следене на скоростта, мобилни или стационарни, из цяла Европа, той ще Ви даде звуков сигнал, както и информация за допустимата скорост на това място.

 

Има и други туристически опции в този навигатор, като възможност за разглеждане на JPEG снимки, световен часовник с часовите зони, конвертор за валута, конвертор за мерни единици, калкулатор и др.

Nuvi 255W BG идва също с Garmin Lock™, възможност да го заключите и да не може да се използва при кражба, защото уреда работи само след като бъде включен на определено място, което знаете само Вие или след въвеждане на PIN код.

В допълнение, nuvi 255W BG приема потребителски интересни обекти custom points of interest като училища, камери за следене на скоростта и др. и може да Ви предупреждава при наближаването им.

 

Забележка: моделът Nuvi 255W има 2GB вградена памет, тази памет не е достатъчна, за да събере, най-новата версия на европейската карта.

Ръководство на български

 beer
   Бензин, а не кръв! Карбуратор, а не сърце! Машина, а не човек!

23 Ноември, 2010, 21:35:00
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Малко си пообъркал нещата, но в общи лини е почти така
 beer


23 Ноември, 2010, 22:17:31
Отговор #5
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Мерси Vladek, вярно, че и там показвало разстоянието до дестинацията. Май няма как да се изкара на основния екран, а? Гледах в нета, че като натиснеш върху времето до пристигане и може да си избиреш да го смениш с разстояние, но явно при моя модел не може.
Иначе City Navigator 2010 си беше зареден, когато купих ГПС-а и не съм променял картите. Като си взема microSD карта ще пробвам и 2011.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

23 Ноември, 2010, 22:27:37
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Мерси Vladek, вярно, че и там показвало разстоянието до дестинацията. Май няма как да се изкара на основния екран, а? Гледах в нета, че като натиснеш върху времето до пристигане и може да си избиреш да го смениш с разстояние, но явно при моя модел не може.
Иначе City Navigator 2010 си беше зареден, когато купих ГПС-а и не съм променял картите. Като си взема microSD карта ще пробвам и 2011.
Забележи, че ..."тахошайбата" може да се ...нулира и това ме кефи най-много, ...често ползвам тази екстра
..........................
Това е най- готиният вариант
На Микро СД-то да качиш Сити навигатора и когато ти потрябва го ползвай
Моята машинка я купих с ...2007 и още ме е яд, че го ъбгрейтвах до ...2009, ма вече ме мързи да връщам ...2007
(не пътувам толкова интензимвно, както преди и вероятно това е причината да ме ...мързи welldone)
............................
Мисля, че устпойството разпознава до 5 или 8гига - СД карти(по памет)
Провери го пак това нещо

23 Ноември, 2010, 22:37:25
Отговор #7
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Аз съм се насочил към 4ГБ, такава със сигурност разпознава.
Иначе съм много доволен от машинката, ползвам и почти всички функции и екстри.
Качил съм си допълнително и POIs с газостанциите в Европа, което също ми е много полезно.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

23 Ноември, 2010, 22:40:20
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Аз съм се насочил към 4ГБ, такава със сигурност разпознава.
Иначе съм много доволен от машинката, ползвам и почти всички функции и екстри.
Качил съм си допълнително и POIs с газостанциите в Европа, което също ми е много полезно.
Дали не съм те виждал в някой форум за ГПС навигация thinking
 beer

23 Ноември, 2010, 22:49:29
Отговор #9
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Не, там само съм чел и то преди като се чудех каква марка да си взема.
Ако не ти е проблем може ли да ми пуснеш линкове с някой от по-добрите форуми, че при последното преинсталиране забравих да си направя back-up на bookmarks и заминаха в небитието.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


23 Ноември, 2010, 22:52:46
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Не, там само съм чел и то преди като се чудех каква марка да си взема.
Ако не ти е проблем може ли да ми пуснеш линкове с някой от по-добрите форуми, че при последното преинсталиране забравих да си направя back-up на bookmarks и заминаха в небитието.
Секунда само

23 Ноември, 2010, 22:55:05
Отговор #11
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Ето един линк - така набързо
http://bgroutingmap.com/forum/index.php
Готини и спокойни хора са там - много разбират и има добри теми

23 Ноември, 2010, 22:58:55
Отговор #12
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Ето един линк - така набързо
http://bgroutingmap.com/forum/index.php
Готини и спокойни хора са там - много разбират и има добри теми


Мерси, не го знаех този. Ще се пусна и там скоро време.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

27 Ноември, 2010, 10:34:39
Отговор #13
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 9
  • Пол: Мъж
Здр,
преди 3 години и аз си закупих GPS - NUVI 350. Тогава този модел намерих.
След като в един от МВ-сайтовете разбрах някои неща за навигацията...и след оказаното ми съдествие от един от "корифеите" в БГ в тази област / VLADEK знае за кого говоря  biggrin  - личност с голямо "Л" -  от newbielink:http://bgroutingmap.com/ [nonactive] си закупих друг GPS - базов модел, без мн. екстри и т.н... но: отлично работещ вече близо 2.5 години : NUVI 205W.
На мен ми върши ОТЛИЧНА работа  !!!!!!!!  ok
Устройството ми го ползват и някои приятели, които не пътуват често в БГ и по тази причина не познават пътищата и основно - улиците в големите градове.
А в  newbielink:http://bgroutingmap.com/ [nonactive] има добри, умни, кадърни и  наистина коректни хора.
В личен план - признавам си  : не успях да овладея това "изкуство" - карти...ъпдейтване... корекциии... софтуер...и т.н.
Но се справям добре с апарата NUVI 205W - това е най-важното за мен  welldone
Поздрави и успехи  и на този сайт за МЕРЦЕДЕС-и  beer
newbielink:http://"http://line.romanticcollection.ru" [nonactive]

11 Януари, 2011, 21:05:19
Отговор #14
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Благодаря за добрите думи и съм радостен, че съм успял да ти помогна в тази дисциплина!
Да ти призная честно, от известно време спрях да пътувам и поизоставих новостите около ГПС-ите
Влизам и хвърлям по едно око - е така набързо, но не се задълбочавам така сериозно
Доста други грижи ми се струпаха и почти не остава време за странични дейности.
Иначе ГПС съм го признал много отдавна, като добър и верен помощник в пътуванията, спестявайки ти много време и нерви при търсене на ...някой си адрес welldone
Защо казваш, че не си ....успял
Та ти натрупа нужният опит и вярвам, че сега с лекота и удоволствие ползваш благата на това ..."изкуство"
 beer



Сподели темата


Етикети: gps навигацията 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum