Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Да кажем някоя добра дума за GPS навигацията  (Прочетена 50823 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

08 Септември, 2011, 13:54:25
Отговор #75
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Абе много камери наслагали нещо. От 2 години не бях ходил към нашето море, но сега последните 2 седмици ходих и до южното и до северното и добре, че бях заредил картата с камерите. Даже баща ми се изненада и му оставих моя Гармин да си кара с него, а аз си поръчах от тези китайските, които са с Windows и като пристигне след 1-2 седмици ще пробвам iGo как се представя.

П.С. - Бого подготви пак да ми пратиш картите, че онези преди останаха на другия компютър  redface
Да, внимателно, че доста се затегнаха нещата :wink:, глобите са станали бомбастични на тази криза. lol
Наскоро един приятел бяха го снимали, Пловдив - Асеновград има на едно две места ограничение с 60км.(капани -хранилки) и точно там седят катаджиите, та е превишил с 25км. - глоба 80лв.

Имам даже по-нови карти от тези, няма проблем. good job
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


16 Септември, 2011, 13:42:35
Отговор #76
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Снощи се рових в руските сайтове, намерих нови карти, тези дни като пътувам ще споделя как са. good job Mercedes-Benz-move
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

22 Септември, 2011, 21:05:58
Отговор #77
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Преди малко каква простотия направих - исках да кача карти за 2011 на iGo и със старата папка maps по случайност явно съм изтрил и content. Свалих Nav N Go iGO 8.3.4.142975 и копирах въпросната папка, но сега като дам по-далечен адрес мисли адски много време и накрая ми дава 'out of memory'. Надявам се утре да стигна до някъде.
Бого, ако влезеш тази вечер каже откъде да си дръпна най-новия или най-стабилния софтуер за iGo, че сега имам нови карти с не-добре вървящ софт  doh

П.С. - Аз май се оправих. Сега си върви добре.
« Последна редакция: 22 Септември, 2011, 21:44:19 от M23J »
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

23 Септември, 2011, 08:56:08
Отговор #78
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Снощи заради тази хубава фирма Близу отново нямах нет  doh doh

Няма проблем, имам всичко за IGO, като се пребереш ми се обади да ти ги изпратя. welldone
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

20 Декември, 2011, 23:19:58
Отговор #79
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Да, внимателно, че доста се затегнаха нещата :wink:, глобите са станали бомбастични на тази криза. lol
Наскоро един приятел бяха го снимали, Пловдив - Асеновград има на едно две места ограничение с 60км.(капани -хранилки) и точно там седят катаджиите, та е превишил с 25км. - глоба 80лв.

Имам даже по-нови карти от тези, няма проблем. good job
Мое мнение за тия камери и ограничения на скорост
Това е ненужно обременяване на машинката
Преди ъпдейтвах и си правех точки за предупреждения за скорост и камери, но вече се отказах от това
Защо
Защото знаците ги менкат яко и ги тургат където си искат и когато си искат ги махат(хранилчици)
Половината от камерите са ментета и не работят
На мода са подвижните камери и с тях битката е ...грозна и ...губеща
Тъпо звучи, но взех да гледам знаницете край пътя и да ги спазвам(кога мога и се сетя де)
Резултата е вече в огромна преднина за мен welldone
Одавна престанаха тъпите и гадни диалози и загубеното време по пътя с аругантните и самонадеяни заптиета
Според мен, по-бързо ще стигна до точка ...Б, ако си карам по правилата с горница от 10-тина километра от, колкото да ръчкам с 20-30км от горе и като ме спре некое заптие, да ми отиде цялото спестено време, че и сумати ресурс от портофелчето ми
 beer


31 Януари, 2012, 23:25:21
Отговор #80
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Наскоро дадох китаеца на съдружника ми, ходи до София, но го предупредих да не му вярва на 100 процента, но като се върна се похвали това "чудо" ме закара точно пред вратата.  :smile: :smile:
Много е важно чест ъпдейт при излизане на нови картите и на софта, ако е нужно. welldone
« Последна редакция: 31 Януари, 2012, 23:27:07 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 13:57:26
Отговор #81
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
От къде да си дръпна Garmin за Windows CE? Гледам, че всичко по торентите е за SymbianOS т.е. за телефони.
Бого, ти коя карта ползваш за iGO за България? Мен за Европа iGo като че ли ми харесваше повече, но за България май картите на OFRM Geotrade са по-добри и за iGo нещо не мога да намеря актуални предупреждения за камери и т.н. В момента дори не ме предупреждава за картата на околовръстното, която я има от поне 2 години.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

15 Април, 2012, 14:07:43
Отговор #82
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
От къде да си дръпна Garmin за Windows CE? Гледам, че всичко по торентите е за SymbianOS т.е. за телефони.
Бого, ти коя карта ползваш за iGO за България? Мен за Европа iGo като че ли ми харесваше повече, но за България май картите на OFRM Geotrade са по-добри и за iGo нещо не мога да намеря актуални предупреждения за камери и т.н. В момента дори не ме предупреждава за картата на околовръстното, която я има от поне 2 години.
Няколко са производителите на карти, качил съм ги всички  за всеки случай. По принцип картите за всяка държава са отделни при IGO така, че може да не ги качваш за всички държави, а само за тези които те интересува, не са в един файл.
Мисля, че го имам Гармин за Windows CE.

Опссс щях да забравя, това за предупрежденията, е текстови файл с вкарани кординати, ако го нямаш или скоро не си го обновявал няма как да те предупреди.
« Последна редакция: 15 Април, 2012, 14:20:50 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 14:27:01
Отговор #83
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
После ще прегледам нещата и ще ти пиша подробно. ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 14:39:40
Отговор #84
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Знам как стоят нещата при iGo, че са отделни карти за всяка държава. Предупрежденията при мен са в .kml защото съм с iGo Primo. Всичко е супер - 3D сгради, топография и т.н., но просто за България не знам от къде да намеря актуални файлове - нито предупрежденията, нито POI в момента ми харесват. За Гармин има специализирани форуми, където всичко е систематизирано и се актуализира, но за iGo не намирам.
Затова си мисля на една отделна SD да кача Garmin и картата на Геотрейд и да си джиткам с нея във България, пък като тръгна нанякъде да пускам iGo.
Но ако намеря всичко за iGo актуално за България и София в частност няма смисъл да се занимавам с Гармина. 
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


15 Април, 2012, 14:47:18
Отговор #85
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Но ако намеря всичко за iGo актуално за България и София в частност няма смисъл да се занимавам с Гармина.

Преди време нали ти бях пращал, ако не ги пазиш ще ти ги изпратя отново.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 16:02:54
Отговор #86
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Не ги пазя, защото тогава не беше за мен и след като ги качих ги изтрих. Ама това беше преди 1 година точно. Няма ли по-нови от тогава?
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

15 Април, 2012, 20:46:58
Отговор #87
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 21:27:11
Отговор #88
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Сега като погледнах излезнали са доста нови неща и версии на soft IGO, май тези дни ще отделя време да влезна с крак с новостите.  :wink:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

15 Април, 2012, 21:39:19
Отговор #89
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Новото iGO е готино, но като наблъсках камерите и предупреждения за половин западна Европа и по едно време ми заби насред Германия та карах 1 час без навигация и после спрях да направя рестарт на устройството.
Така и не ми стана ясно при иГО като за всяка страна всичко е индивидуално като сложа файлове за 5-6 страни в папка speedcam как да го накарам да ги чете всички.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


Етикети: gps навигацията 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum