Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Да кажем някоя добра дума за GPS навигацията  (Прочетена 50961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

29 Май, 2011, 20:00:43
Отговор #45
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
M23J, не знам как е при Герман навигацията, но при IGO са текстови файлове с координати и при наближаване те предупреждава. Единствено може да се коригира - настрои разстоянието преди да минеш през радара.
Би трябвало и при Герман да е така.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


29 Май, 2011, 20:07:46
Отговор #46
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
И аз така си мисля, че те предупреждава за така наречените 'proximity points'. Но досега имах само карта с LPG станциите в Европа и не ме е предупреждавало никога, а трябваше сам да търся коя и най-близката или дали попада върху маршрука, който съм задал. Дано сега с тези камери започне да писука, защото ми писна да пълня гушите на полицията.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

29 Май, 2011, 20:13:37
Отговор #47
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Да и при IGO не ме предупреждава за такива обекти, като ресторанти бензиностанции, но за радари винаги пищи  ok има  гласово и звуково предупреждение. Та и при теб ще така. ok ok, но нека Владек да каже най-добре.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

02 Юни, 2011, 01:06:58
Отговор #48
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Един бърз въпрос към Владек - изтеглих си карта със спийд камерите за Европа. Местоположенията се виждат като отида в Extras -> POI. Та въпросът е как да ги заредя всички едновременно така че като си карам да виждам кога наближават?


" Как се качват камери за скорост през POI Loader
О: Създавате си една папка където поставяте:, 1.Точките във формат *.gpx
2. Картинки във формат *.bmp със същото име , като това на gpx файла
3. За MP3 звуков сигнал - *.mp3 , със същото име като на другите два файла – това върви само на NUVI, което поддържа формат MP3.
Зареждате папката в POI Loader и качвате точките в устройството: Garmin / POI "
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

05 Юни, 2011, 00:11:33
Отговор #49
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Тази вечер качих Гармин, но нещо не ми харесва, доста дървено седи спрямо IGO и други подобни софтуери, тези дни смятам да си поиграя с него. ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


09 Юни, 2011, 21:48:12
Отговор #50
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Днес карах малко по околовръстното и наистина POI-тата със спийд камерите работят. Когато наближа камера GPS-а изписуква лекичко и на самата карта излиза иконка с къде точно е камерата на пътя. Дано да спестя малко глоби така.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

09 Юни, 2011, 22:34:49
Отговор #51
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Значи всичко работи ok аз все още търся читава карта за България независимо за коя навигация е...
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

10 Юни, 2011, 00:30:56
Отговор #52
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Май, май, ще си оставя IGO и Sygic Drive SMM10 това ще са ok...Гармин нещо не ми хареса, а и картите са също толкова пълни, като на другите навигации.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

17 Юни, 2011, 16:59:58
Отговор #53
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Днес изпробвах GPS навигация IGO извън Пловдив закараме по точния път, но лошото е че все карам по познати пътища.
Дано, да имам скоро възможност да е тествам по непознати за мен пътища  kid kid, та да  видя до къде ще стигна.
Интересно ми хората които използват Гармин до колко  картите им имат покритие за България, аз използвах Гармин на китайчето, но ми направи впечатление, че няма добро покритие.

@rotsen как е като покритие, доколкото разбрах от старите ти постове използваш картата на "Петър".


Време е за  coffee  coffee
« Последна редакция: 17 Юни, 2011, 17:05:48 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

17 Юни, 2011, 18:12:03
Отговор #54
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Днес карах с 2 навигации и изводът е че Гармин е малко по-точен от iGo пък и iGo говори прекалено много. Иначе като изглед и информация при iGo има повече и има разни екстри като да се променя гледната точка и т.н.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


18 Юни, 2011, 16:20:59
Отговор #55
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Днес карах с 2 навигации и изводът е че Гармин е малко по-точен от iGo пък и iGo говори прекалено много. Иначе като изглед и информация при iGo има повече и има разни екстри като да се променя гледната точка и т.н.
M23J, смисъл по-точно ти дава позицията където се намираш...дай малко инфо.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

20 Юни, 2011, 23:36:26
Отговор #56
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Пример - наближава изход от магистралата и Гармина отброява 450 метра, 150 метра, 20 метра и така докато при 0 метра си точно в изхода докато при iGo пише че остават 20 метра да кажем, а аз вече съм излязал от магистрала и така.
Но иначе при iGo да кажем много повече ми харесва как се търсят адреси и според мен задаването на дестинация става по-бърно и лесно.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

21 Юни, 2011, 00:02:29
Отговор #57
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Тези дни ще тествам IGO Primo да видя дали има разлика като рутиране, иначе използват едни и същи карти.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

21 Юни, 2011, 17:30:05
Отговор #58
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 9
  • Пол: Мъж
Днес изпробвах GPS навигация IGO извън Пловдив закараме по точния път, но лошото е че все карам по познати пътища.
Дано, да имам скоро възможност да е тествам по непознати за мен пътища  kid kid, та да  видя до къде ще стигна.
Интересно ми хората които използват Гармин до колко  картите им имат покритие за България, аз използвах Гармин на китайчето, но ми направи впечатление, че няма добро покритие.

@rotsen как е като покритие, доколкото разбрах от старите ти постове използваш картата на "Петър".


Време е за  coffee  coffee
Здравейте,
Та - както разбрахте от Vladek -  имам съвсем маааалки теоретични познания по това "чудо" на навигацията.
Преди години доста почетох по форумите /основно от Мерцедес / - питах - разпитвах - направих опит да се понауча...трудничко е..... и поради факта, че работата ми е динамична / обществено-изборна/ и нямам мн.време да се занимавам задълбочено - не успях да навлезна достатъчно в тази материя :(((((((( Държа да отбележа, че няколко колеги ми съдействаха за да започна  - поне на практика - добре да работя с навигациите !
Та вече няколко години ползвам тези чудесни уреди -  вече 3 модела GARMIN преминаха при мен:  NUVI 350; NUVI 205W и сегашния NUVI 1390T и имам натрупани доста впечатления.
Първоначално ползвах т.н."карта на Събин" /"офроуд" карта/ която има и добро покритие на основните асфалтови пътища.
После си закупих т.н."карта на Петър" / рутираща карта /.
Отделно от това съм ползвал и Европейската карта, като последното ъпдейтване е от м.11.2010г.
Определено за мен по-практична е "рутиращата карта" /на Петър/. Препоръча ми я един от "корифейте" в съвременното картографиране и навигации - за което съм му безкрайно благодарен :))))) Софтуера е достатъчно бърз, реагира навреме за кръстовища - завои - пресечки - камери  и т.н.  Говори ясно - разбираемо. Актуализира се ежемесечно, добавят се постоянно нови населени места - улици - номера. Коригират се пропуските.
Малко са местата, където апарата  "се мъчи да ме заблуди" - и те не са от чак толкова голямо значение.
При такива случаи - винаги, когато "усетя" проблем - минавам на по-голям мащаб на екрана; виждам картата и решавам по кой път да тръгна. До сега  не ми се е случвали да ме закара в улица без изход !!! или в населено место, където да се объркам!!!
Разбира се, и тази карта търпи развитие и последните практически действия на екипа "на Петър" / кооперирането със световна по значимост фирма  /  дават основание през тази година да има голямо подобрение на картата. Вече видях в един мой познат някои нови моменти, които ще бъдат много атрактивни за българските ползватели на тази навигационна карта -  съвсеееем различно и доближаващо се да световните тенденции !!!

В интерес на истината трябва да кажа, че ми бе казано за GARMIN следното: ако не "се стегнат" като фирма - то производители от Китай - Индия и др. - ще настигнат тази фирма и - евентуално - ще я задминат по различните показатели?! А източника ми е на "ти" по тези неща !!!
Дано не съм Ви отегчил.
Ползвам си GARMIN-а, доволен съм от "картата на Петър".... и така.
Успех на колегите :))))) 

newbielink:http://"http://line.romanticcollection.ru" [nonactive]

21 Юни, 2011, 20:52:34
Отговор #59
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
@rotsen-кмете, супер инфо даде  thank_you2 thank_you2  сега ми стана ясно за картата на "Събин" и "Петър"thank_you2  ok
Да, Гармин не вярвам да станат втора компания в навигацията, така че те ще водят всички други компании в тази сфера.
Поздрави! beer beer
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети: gps навигацията 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum