Свободна зона > GPS системи, карти и софтуер

Да кажем някоя добра дума за GPS навигацията

(1/21) > >>

Vladek:

Аз например, притежавам Нуви 250W с две БГ карти
На Геотрейд V5.11 - Сабин и ...БГ РоутингМап V3,6
Велика и полезна технология е това
.................................
До преди година бях много запален(направо горях) по навигацията
Почти във всички БГ форуми върлувах денонощно и правех неспирни упражнения с карти и ...Нувито
От доста време ме отпусна тази вманиаченост и поизтървах малко новостите
Ако някой иска, може да сподели новостите в тази област
...............................

Интересува ме, има ли съществена разлика между тези версии, които имам и най-новите ъпдейти
Ако иска някой нека сподели

M23J:
И аз имам Garmin Nuvi 255 и без него не тръгвам никъде. В България не съм го позлвал, но из Европа ме води навсякъде. Единственото, което ме дразни е, че понякога те обърква с дистанцията например като каже 'завий на дясно след 50 метра' а то завоя е след 20м.
Искам да те попитам пробвал ли си Garmin City Navigator Europe 2011, който би пише, че е с 3D карти? Аз съм го изтеглил, но нямам MicroSD карта още и засега си карам с 2010.
Другото, което ме интересува силно е знаеш ли как да направя така че да ми изкарва колко километра остават до дестинацията, а не само приблизителен час на пристигане?

Vladek:

--- Цитат на: M23J в  23 Ноември, 2010, 00:02:18 ---И аз имам Garmin Nuvi 255 и без него не тръгвам никъде. В България не съм го позлвал, но из Европа ме води навсякъде. Единственото, което ме дразни е, че понякога те обърква с дистанцията например като каже 'завий на дясно след 50 метра' а то завоя е след 20м.
Искам да те попитам пробвал ли си Garmin City Navigator Europe 2011, който би пише, че е с 3D карти? Аз съм го изтеглил, но нямам MicroSD карта още и засега си карам с 2010.
Другото, което ме интересува силно е знаеш ли как да направя така че да ми изкарва колко километра остават до дестинацията, а не само приблизителен час на пристигане?

--- Край на цитат ---
Мойто е Пуви 250W
Твойто е ...255
Има разлика в моделите и тя обикновено се изразява в последната 5(петица)
250 - 255
Ти имаж възможност да качиш топографски карти и от там да получаваш и някакъв вид 3D ефект
При мен максимумът е ...изолинии(очертания с надморска височина през 25 метра
До колкото си спомням, трябва да имаш базова(основна) карта с 3D и след това да качваш карти с релефи
Мъчил съм при мен но ...машинката ми е слабичка и нищо не става
Още съм със Сити Навигатор 2009
Не качвам нови, защото заемат много място и не вършт отлична работа
За дсяка държава има ъпдейти за Гармин и картите са актуализират периодично(нормално)
Каква ми е логиката
Не искам да товяря машинката с ...Еврапа, защото по всяко време мога да си кача най-новата карта на държавата за която съм тръгнал и по този начин ...Сити Навигатора не ми върши работа
Смятам го за ненужен, защото още пири написването си ной е остарял за някои държави и е нужно да дръпнеш най-новата карта за съответната държава - следователно безполезен в повечето случои
(това е мое мнеие - изградено от опита ми с навигацията)
............................
Значи
Избираш дестинацията
Натискаш ...готово или тръгни и авигатора започва рутирането
В твоят модел, като натиснеш долен ляв прозорец(вляво от ...меню) се показва своего рода ...тахошайба с различни данни от пътуването, като ...Движение средно, Макс скорост, Общо време, Спрян ....
Най-горе в дясно се изписват километрите до крайната точка(дестинацията)
Те се движат ...назад, докато стигнат ...0км.
При тръгване ти показва 800км., по средата на пътя вече ти показва ...400км. и така
.................................
Ако съм разбрал правилно, това те интересува

Nedko-w124:
Nuvi 255W BG е по-новият модел от серията 250W той притежава всички функции на Nuvi 250W като новото при този модел е:

    * Възможност за запаметяване на 1000 точки като любими места (при модел 200 са 500)
    * Добавена е и функцията Where I am? - показва най-близките до вас болници, полицейски управления, бензиностанции, пресечки и адреси)
    * Дигиталната карта е съобразена с надморската височина и показва денивелацията в цветове. Така Вие получавате пълна картина на терена около Вас.
    * С HotFix™ предварително запаметен алманах и предсказване на положението на спътниците, Garmin Nuvi 255W BG определя Вашето положение по-бързо.
    * Nuvi 255W BG идва с photo navigation, за да видите снимка на забележителността, към която искате да навигирате. Планирайте пътуване до природни забележителности и световни атракции. Изберете и запишете в уреда си снимки, към които са добавени координати, измежду милионите, които има в Google Panoramio. След това, по време на Вашата ваканция, изберете фото-дестинация и Вашия Garmin ще Ви заведе до мястото с навигация завой-по-завой.
    * Nuvi 255W BG има база данни Cyclops safety camera database. Тя Ви помага да пътувате спокойно и да се съобразявате със скоростта. Когато наближите някоя от хилядите камери за следене на скоростта, мобилни или стационарни, из цяла Европа, той ще Ви даде звуков сигнал, както и информация за допустимата скорост на това място.

 

Има и други туристически опции в този навигатор, като възможност за разглеждане на JPEG снимки, световен часовник с часовите зони, конвертор за валута, конвертор за мерни единици, калкулатор и др.

Nuvi 255W BG идва също с Garmin Lock™, възможност да го заключите и да не може да се използва при кражба, защото уреда работи само след като бъде включен на определено място, което знаете само Вие или след въвеждане на PIN код.

В допълнение, nuvi 255W BG приема потребителски интересни обекти custom points of interest като училища, камери за следене на скоростта и др. и може да Ви предупреждава при наближаването им.

 

Забележка: моделът Nuvi 255W има 2GB вградена памет, тази памет не е достатъчна, за да събере, най-новата версия на европейската карта.

Ръководство на български

 beer

Vladek:
Малко си пообъркал нещата, но в общи лини е почти така
 beer

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия