Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с отчитането на съдържанието в резервоара  (Прочетена 17267 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

01 Ноември, 2011, 18:53:33
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: B 180 CDI

Здравейте колеги,
След като преди 3 години си продадох CLK-то, вчера потвърдих маскимата, че който веднъж се качи на Мерцедес или не слиза, или ако слезне, отново се качва, като се метнах на една варненска B класа 180 CDI welldone
След като оправихме цялата бумащина, потеглих към София. Колата беше на резерва и компютърът показваше, че имам 50км. пробег. На бензиностанцията им казах да я напълнят до горе. Още на касата ми направи впечатление, че е събрала 38л. нафта. Погледнах компютъра и ми показа 840км. пробег при текущ разход 7,1л./100... До тук добре, това си прави точно 60л., колкото е резервоара (за литража на резервоара ме информираха от Балкан Стар). Малко след Търговище, след около 150 км. пробег, установих, че стрелката на горивото е паднала на около 2/3  Започнах да се чудя дали тая В класа не е AMG thinking Ама не беше smiley-mb Започнах да следя показателите, след Търново започна да си отчита нормално. Като паркирах пред нас, в София, ми показа, че ми е остнал 133 км. пробег при текущ разход 6,9л./100, след като съм минал 481 км. Което само по себе си прави точно 38-те литра, които заредих и около 5-те литра, които са били в резервоара, в началото.
Ще съм благодарен, ако някой ми каже откъде идва проблема? Поплавък ли е, кво е...  thinking


01 Ноември, 2011, 20:53:01
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей Кире  handshake и добре дошъл отново в света на Марката. welldone  Mercedes-Benz-move

Въпроса ти е, защо е събрал толкова малко гориво, а в последствие грешно отчитане на количеството гориво.
Правилно ли съм те разбрал?
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

01 Ноември, 2011, 23:49:49
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: B 180 CDI
Да, това ми е въпроса, но синтезиран ok Нека го конкретизираме още малко: Защо при наличието на около 42-43 литра (от 60 възможни) гориво в резервоара, стрелката на таблото показва, че е абсолютно пълен? wink-mb

02 Ноември, 2011, 00:35:11
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Имаш запушен отдушник, за да не може да се зареди резорвара докрай, а е възможно и датчика да не работи, което мери кол. гориво. Лесно може да се направи проверка, откачва му се буксата и се гледа какво ще покаже на таблото, а отдушника трябва да се почисти.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Ноември, 2011, 13:59:08
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Здравей колега,предполагам че някой се е ровил по новомера или имаш нещо в резервоара:)


03 Ноември, 2011, 15:17:05
Отговор #5
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: B 180 CDI
...имаш нещо в резервоара:)

Това ми звучи доста притеснително... В Понеделник, като ходя да я обслужвам, ще накарам да погледнат и ще пиша тук, да се знае какво е било biggrin



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum