Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: надува маркучи охладителна система 3.0 црд  (Прочетена 2803 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

11 Май, 2021, 10:22:51
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2021
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Jeep Grand Cherokee 3.0crd781

Здравейте колеги,извинявам се че не карам МБ,но на моя автомобил Jeep Grand Cherokee 3.0 crd мотора е на мерцедес,а имам проблем та моля за съвет.
Проблема е следния,колата вкара малко масло в охладителната система.По съвет на майстора ми и на други ентусиасти сменихме масления охладите/топлообменника и всички съпътстващи гарнитури,нов термостат,нова капачка на разширителя.Промихме системата първо с добавка на Бардал за целта и понеже пак имаше малко масло я промих с Мелио-това преди 1500 км почти и вече антифриза е чист и няма масло.Ходих с колата из Родопите,а там знаете какви баирища са и тогава ми направи впечатление,че маркуча от термостата към радиатора е доста твърд.Температура не вдига-обикновено си стои стрелката една идея преди 90гр/вертикалната черта само при натоварване по яко гонене и дълго изкачване на баир с ниска скорост отива до 90гр и после се връща на мястото преди 90те.Парно има,не губи антифриз,но ме притесняват твърдите маркучи.
Вчера ходих на тест за изгорели газове в охладителната и показа,че има,но майстора ми не е убеден и твърди,че тия мотори почти не хвърляли гарнитури.
Между другото антифриза още мирише на добавката на Бардал и от Мелиото,но е бистър и червен на цвят.Възможно ли е да не е обезвъздушена системата правилно и как става?
Дали действително теста е верен и за каква сума долу горе да се глася за ремонт евентуално.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum