Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: W203-C180-Каква да е, дължината на щеката за маслото?  (Прочетена 1941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

14 Декември, 2021, 19:01:31
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Дек. 2021
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0

Здравейте.Предварително се извинявам за дългият пост, но видях не е много уместно да се пускат повече от една теми.Искам да попитам някой наясно ли е, каква трябва да е дължината на щеката ми за масло? От къде мога да си купя, модела фабрично я няма. За момента не е възможно да видя нивото на маслото на дисплея на борд компютъра, защото преди да я взема, по нея беше правено нещо, първият знак беше, че липсва черна авто видия, а не болт, каквото мнение изказват други, от долната страна точно под волана. Правеното по нея се оказа, че са сменяли лентов кабел може би, или само са го вадили заради нещо друго и после не е сложен правилно, не се показва нивото на маслото и цели менюта липсват. Друго изказано твърдение е, че кабела е сменян и не е оригинален или подходящия за модела.Тази въпросната видия е с ориентировъчна дължина около 5 см или дори повече, мерих дълбочината с отверка, но пак не е сигурно. Голям проблем ми създава, защото се отразява на захвата и позициониране на лоста за мигачи, чистачки и дълги светлини, използващ се най-много, при работа с него поради никаквия си захват заради липсващата видия, той постоянно отдава и нарушава подаването на мигач. Също ако може помощ и за това, в моргите не им се занимава с дребни неща, в авто магазините не  се предлагат, магазини за строителни материали нямат същата да пасне.
WDB2032461F450265
Това горе е Вин номера на колата Mercedes W203-C180, 1,8 бензин, 143 конски сили, Комби.Липсват също някакви части в двата края на тръбата на щората, която като се дръпне с тях да се закопчае и да стои изпъната. Пиша тук за всичко, за съдействие защото по моргите пак е дребно и това и не желаят да се занимават, а и аз вече с тях също Колата я взех преди три месеца, беше обслужена, оказа се маслото е било изтървано за смяна със пробег от около 23 000км в плюс, над допустимото, в смисъл изтървана е поне една смяна. Горивния филтър, може би никога не е бил сменян.След първоначалното си стандартно обслужване всичко беше наред, преди една седмица излезе съобщение за нивото на маслото(FOR ENGINE OIL LEVEL SHITCH ON IGNITION), слагам го без превод за да няма загуба в смисъла на самото съобщение. Долях масло, но не се маха съобщението. Има ли информация някой, какъв може да е проблема с маслото, не прави черен или син дим отзад при подаване на газ, не тече и не прави течове по местата на спиране.Крушка изгоря дни преди това, смених я и пак същото, съобщението си стои. Не съм запознат дали по принцип е така, или е отделен проблем, че грешките не се чистят, взех си устройството за диагностика, включващо се под волана, но още не съм разбрал как се работи с него.Друг проблем, който се появи е този със сензор за светлина (LIGHT SENSOR DRIVE TO WORKSHOP), който дори не съм сигурен че, имам и къде се намира, какво е решението за него, как се отстранява този проблем, дефектирал ли е и т.н.


15 Декември, 2021, 20:43:37
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

купуваш си сервизна щека.

Виж  тази, https://autoprofi.bg/shteka-maslo-za-mercedes-benz-c-class-(w203)-c-180-kompressor-(203046)-16714-p2100362.html

Другото е най-добре да отидеш в морга и да потърсиш това което е счупено.

Другият ти въпрос, отиди на Star Diagnosis  да  провериш автомобила си в какво състояние е.

Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum