Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем със запалването С 200 Компресор /W 203  (Прочетена 11148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

13 Януари, 2015, 08:38:35
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 200 /W 203/

Здравейте! От мес. септември 2014г. съм собственик на Мерцедес С 200 Компресор 2001г. От около месец се появи проблем със запалването. Ключът е тип "рибка". При пъхане отключва волана, след това давам на контакт и таблото светва, но при завъртане на следващата позиция не запалва двигателя, просто не се чува нищо. Първия път върнах ключа обратно и отново повторих действието, след което запали. След около 2-3 дни това се повтори. Този път не запали при повторно стартиране с ключа, но след като го извадих и поставих наново тогава запали. Това се случва поне веднъж седмично. Ще бъда благодарен за адекватен съвет и решение на проблема. Успешна Нова година и безаварийно шофиране на всички!


13 Януари, 2015, 10:38:20
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега, ok

Най-вероятно проблема е в модула EZS, който приема ключа. Според мен е добре да отидеш да е диагностират в сервиз, който имат Стар Диагноза.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

13 Януари, 2015, 19:43:26
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
най добре диагностика
може да е ключалка но може и сама да прави проблеми

14 Януари, 2015, 15:44:48
Отговор #3
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 200 /W 203/
Благодаря за своевременния отговор, но тъй като съм лаик моля да ми обясните какво означава Стар диагностика и каква е разликата с другите диагностики, най-общо разбира се. Също така ще бъда благодарен ако ми кажете къде най-близо до гр.Пазарджик бих могъл да закарам автомобила за такава диагностика.
« Последна редакция: 14 Януари, 2015, 15:56:05 от dbishurov »

14 Януари, 2015, 20:08:44
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Стар диагноза е специализирана апаратура за диагностика само на Мерцедес. Защо ти препоръчваме такава диагностика, защото тя ще ти даде най-пълните и подробни данни.Може да се направи с нея пълни настройки и кодирания и др. С други диагностични апарати няма да може да се направи точна диагностика. Това е диогностичния уред изработен от Mercedes-Benz. Ако не намериш за Пазарджик мога да ти дам координати на колеги, които имат сервизи за Пловдив и Стара Загора. ok
« Последна редакция: 14 Януари, 2015, 20:12:10 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


15 Януари, 2015, 08:40:59
Отговор #5
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 200 /W 203/
Благодаря за разясненията. Може ли да ме насочите към някой в Пловдив и ако е възможно прадварително да ме ориентирате каква е приблизително цената на услугата по диагностицирането.

25 Април, 2015, 03:31:13
Отговор #6
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Апр. 2015
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W201 111.943
Стар диагноза е специализирана апаратура за диагностика само на Мерцедес. Защо ти препоръчваме такава диагностика, защото тя ще ти даде най-пълните и подробни данни.Може да се направи с нея пълни настройки и кодирания и др. С други диагностични апарати няма да може да се направи точна диагностика. Това е диогностичния уред изработен от Mercedes-Benz. Ако не намериш за Пазарджик мога да ти дам координати на колеги, които имат сервизи за Пловдив и Стара Загора. ok
Ако мога да ви помоля да ме насочите към колегите в стара загора за помощ.
Качих 2.0 компресор от СЛК на 190-ка, но не иска да заработи нормално. Закачаха го с една диагностика дето що годе я бива и ми казват, че няма грешки по мотора. Преди няколко дни палеше и само прекъсваше малко, прибрах го и съм оставил музиката да върви и акумулатора умря и от тогава само пали и угасва.Клапите не работят като хората пък няма грешки.
« Последна редакция: 25 Април, 2015, 04:02:47 от katarzix »

28 Януари, 2021, 08:03:09
Отговор #7
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2021
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C200 W203
Здравейте, понеже не виждам какво се е случило с колата след диагностиката, та искам да попитам от къде излезе проблема, защото в момента и аз имам такъв проблем?



Сподели темата


 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum