Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: няколко въпроса относно внос на кола от САЩ  (Прочетена 12532 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

03 Януари, 2011, 21:26:40
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)

Здравейте,
както някои вече знаете наскоро се разделих с моя  Mercedes-Benz-move  и в момента съм пешеходец та постоянно обмислям варианти за следващият ми автомобил.
Има вариант за внос от кола от САЩ, но процедурата не ми е много ясна. Идеята е следната - праща се кола от САЩ до пристанището в Ротердам и аз я посрещам тук. Автомобилът може да е вече на мое има, когато замине от САЩ. Това, което не ми е ясно е дали ще се дължи някакво ДДС (става дума за европейска марка) при положение, че вече е платено при първата покупка в САЩ и колата ще пътува на мое име т.е. няма да има фактура за продажба? Също така дали ще мога да я карам тук с американските номера, докато изтече застраховката там и после да я пререгисрирам? Ако има вариант за американски или транзинтни номера кой е по-удачният? Транзитните номера само 3 месеца ли важат и как стоят нещата с транспорта до България после с тези номера - минаване през Сърбия и т.н.?
Ще съм много благодарен, ако някой е правил процедурата и сподели или ме насочи съм някой сайт, където е описано, защото ако се реша на този вариант искам всичко да ми е ясно предварително, за да няма после изненади.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


03 Януари, 2011, 22:17:08
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Януари, 2011, 22:22:22
Отговор #2
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Чета и аз разни теми, но никой не казва със сигурност пък и повечето са стари, а от 2008г доста се промениха нещата - мита, акцизи и т.н. Затова търся съвет от някой, които го е правил или някакъв официален сайт, където може да се провери.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

03 Януари, 2011, 22:27:11
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
Познавам хора, които си вкараха коли преди две години, но инфото им ще бъде старо.
Гугълка не намира ли нищо?
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Януари, 2011, 22:30:10
Отговор #4
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
В гугъла не знам какво да търся, защото не ми е ясна процедурата като цяло. То има време де, не е спешна работа, ще разпитам насам-натам и така.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


04 Януари, 2011, 00:00:26
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Едно време, бях хлътнал по Понтияка
Хубаво, ма всичко му беше ...по-иначе
Мили, галони, Фаренхайтове и разни такива неща, които трябваше все да си смятам та да дода на нашето си
Тогава човекът ми каза ....Ако си в Европа, купи си европейска, ако си в англия, купи си ...английска и те така
 beer

04 Януари, 2011, 00:03:34
Отговор #6
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Аз не съм се загледал по разни Мустанзи, Доджове и други чифтокопитни. Просто имам вариант да си взема от там гледана кола от познат човек и затова се интересувам.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

04 Януари, 2011, 18:34:47
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
Аз не съм се загледал по разни Мустанзи, Доджове и други чифтокопитни. Просто имам вариант да си взема от там гледана кола от познат човек и затова се интересувам.
Що бе
Понтиячето беше готино за ония годинки
При 60км/ч., като му резнех педалчето и въртеше задните баници, все едно от място тръгваш с пълна газ
Много коне имаше вътре, а и рзхода му будеше респект - 18-25/100 ....по нанадолнище(зависи от наклона)
.................
В горният си пост исках да каже, че цялата инфо от таблото ми беше объркваща и съпроводена от непрекъснати аритметични операции - та даже и инструкцията за налягането на въздуха в гумите

04 Януари, 2011, 18:41:51
Отговор #8
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 393
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 м-102-230-Е
като ти е познат човека най добре да дойде по европа с колата и да ти я продаде.
 beer beer
от там насетне всичко е лесна работа . но всичко е от според зависи дали колата си заслужава всичките тия операций.......
 beer beer beer
да шофираш -Мерцедес Бенц-безценно.сравнимо само с екстаз.

07 Януари, 2011, 14:16:05
Отговор #9
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
Продажбата и прехвърлянето е най-малкият проблем.
Доста четох в интернет последната седмица и се убеждавам, че процедурата е доста тегава. Най-лошото е, че нямам никаква представа как ще се изчислят митото и ДДС-то, защото ги смятат по 'пазарна стойност', която не знам как определят и съответно не мога да си направя точна сметка. Там може да срува $6000-7000, а тук може да я оценяват на 10 000 евро да кажем и като ми сложат 10% мито и 20% ДДС и вече всичко се обезмисля.
It is nice to be important, but it is more important to be nice.


07 Януари, 2011, 14:28:49
Отговор #10
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: Mercedes C 180
@M23J, ако си събрал инфо за цялата процедура, добре е да го постнеш с цел да улесниш бъдещи купувачи имащи желание да си закупят автомобили от САЩ. Mercedes-Benz-move
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

07 Януари, 2011, 14:31:15
Отговор #11
  • Администратор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 620
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Автомобил: W124 200CE (in the history)
@M23J, ако си събрал инфо за цялата процедура, добре е да го постнеш с цел да улесниш бъдещи купувачи имащи желание да си закупят автомобили от САЩ. Mercedes-Benz-move
И това ще стане, когато уточня всички детайли.

П.С. - а ако се престраша да го правя след това може да напиша и приключенски роман.
« Последна редакция: 07 Януари, 2011, 14:36:02 от M23J »
It is nice to be important, but it is more important to be nice.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum