Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Шум от диференциала Мерцедес w211 2.2cdi  (Прочетена 3857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

15 Декември, 2019, 21:52:12
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Дек. 2019
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Мерцедес W211 2.2cdi 2008г.

Здравейте колеги,
Ако има вече такава тема моля да ме извините. От скоро съм собственик на мерцедес w211cdi 2.2 2007г. автоматик. Появи се странен шум, който се чува отзад и прилича на виене на лагер. В сервиза казаха, че е от ляв лагер на главината и беше подменен обаче шума остана. Преди да си тръгна от сервиза им казах, че шума се чува пак, и след като я качиха на подемника отново, и я огледаха внимателно казаха, че може да е от диференциала. Отидох в друг сервиз за още едно мнение и от там казаха, че може да е десния лагер на главината. Шума го има при по ниска скорост при по висока не се много и се появява при отнемане на газта като при подаване на газ изчезва. На нулева предавка също не се чува. Шума е като шум от тролей. Вчера пътувах извънградско и ми направи впечатление, че при скорост над 120 км когато подвам газ се чува една гадна вибрация. Когато отнема газта вибрацията изчезва. На темпомат също изчезва. Забелязах също, че при потегляне от място при скорост от 40 до 50км се усеща едно поклащане в ляво и дясно като крива гума. След това отново се появява на 80-90км и след това изчезва. Прави ми впечатление, че започва да го прави когато колата е загряла. Може ли и това да е от диференциала, и има ли вероярност да е от скоростите.
Моля за помощ, ако някой колега е имал съшия проблем.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum