Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Обмислям основен ремонт на двигателя на w124; м111 мотор дайте съвти  (Прочетена 2188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

26 Октомври, 2019, 19:36:20
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юни 2019
  • Публикации: 1
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 купе

Здравейте, обмислям да направя основен ремонт на моят автомобил, колата е w124-купе 1995 г. м111, 136 к.с. Накратко историята е следната, купих я преди 2 години как е поддържана прди това нямам идея, колата беше в префекто визуално и техническо състояние и от тогава съм сменял маслото 4-ри пъти и при всяка смяна съм доливам м/у 1 и 3 литра на пробег 10000 км. винаги е карана с качествено масло 10w40 пробвал съм различни марки на едната смяна пробвах с 5w40 Bardahl защото и дават такова по предписание и хидравличните повдигачи се разщакаха, смених го на 3000 км. и от тогава нямам подобен проблем. Още като я купих имаше следи от масло по двигателя, но нищо фрапантно, а и налягането на маслото винаги е било на максимума, но последно време забелязах, че се засилва видимо теча от гарнитурата на главата точно над алтернатора. За последните 3-4 месеца загуби и около литър антифриз без да се вижда теч от където и да били. Маслото и антифриза са чисти няма следа от това да се смесват. От скоро забелязвам понякога и блед бял дим от ауспуха на колата, та идеята ми е ремонта наложителен ли е да отварям ли главата, какво да сменям, ако го направя и евентуално да препоръчате майстор от София, който да го направи. Благодаря предварително за компетентните мнения.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum