Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Моля за малко асистенция за W220  (Прочетена 5869 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

18 Февруари, 2016, 02:20:14
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Февр. 2016
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w220 S320 cdi 197hp

     Здравейте колеги!
Преди около седмица стнах собственик на  Mercedes-Benz-move W220 S320 cdi 2001г.
Изключително съм щастлив от покупката на автомобила.....разбира се има какво да се пипне по него,но нищо фатално. :)  За съжаление на 1-та вечер ми оскверниха красивицата - откраднаха ми партрониците :(
  (Извинявайте за спам-а ).

Така да дойдем на въпросите....

1. Когато запаля колата ми дава червена гешка "Entrance position don`t drive" , пробвах със методите описани по другите форуми,но без успех (изключих комфорт функцията,след това движих волана нагоре>надолу>навътре>навън,като задържах по 10сек.) .
В американски и английски форуми пише,че тази грешка се появява и изчезва след определен брой цикли на шифиране или със горе описаният метод,но при мен не се получи. :( Другото интересно е че човекът от който я взех си я е махнал по метода ,но след това преместил волана и се появила пак. Не съм ходил на Стар диагноза....

2.Команд-а ми е 2.5 и постоянно се отваря вратичката за касетата и при всяко отваряне си "пюлка".
Пробвах със адаптер касета със 3.5мм жак със свързан телефон,и когато сложа касетата тръгва звук за около 2-3сек и "изхвърля" касетата със надпис "Tape error",пробвах и със нормална касетка и резултата е същият.
Никъде не можах да намеря решение на проблема.... :(
Проверих в скритие менюта на команда за грешки и 1-та грешка е за слаб ток,което ме обърква,защото акумолатора е на 1 месец.......

Ако има вариант за премахване на тези грешки ще е добре,ако ли не здраве да има.
Благодаря за вниманието колеги!
 Mercedes-Benz-move


18 Февруари, 2016, 16:45:23
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
явно датчиците за положение на кормилото не работят
второто е проблем на команда може би бутона заяжда
за първото отиди на диагностика
за второто не помага

18 Февруари, 2016, 23:10:34
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Февр. 2016
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w220 S320 cdi 197hp
Утре ще се пробвам пак със посоките на волана ,ако нямам резултат ще се ходи на диагностика.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum