Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: W203 1,8 T 129ps губи антифриз и проблем с парното  (Прочетена 4793 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

20 Октомври, 2017, 23:03:46
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 1,8 T w203

Здравейте! Прегледах подобните теми, но не открих такава със симптомите в моя случай, затова пускам тема и с моя проблем.
Купих колата преди 2 седмици от Германия и я ползвам подържам и ще подържам също тук тъй като от известно време живеем със семейството ми в Германия.
От момента на регистрация се опитвам да разреша проблем със загуба на антифриз и парното отпред -страната до шофьора.
Тестваха колата с онзи тестер със синята течност- не смесва антифриз и масло. Теча започва след като поизстине малко двигателя и първоначално това беше от изпарителя. В сервиз за газови уредби смениха изпарителя (беше на 15г както и понапукани мъркучи по които върви газста към инжекторите и тн) както и антифриза с нов -  червен, който оставя червени следи като изстича от някъде. След като сменихме изпарителя колата си намери нова пролука, от която да губи антифриз - 1 маркуч който е бил поставен от газаджиите на времето като е слагана газовата 2002г както и 1 маркуч който се води оригинална част на Мерцедес и поръчах днес. Ще получа този маркуч във вторник и тогава газаджиите ще сменят наведнъж и двата проблемни такива наведнъж. Въпроса ми е дали двигателя няма все пак някакъв проблем? Не излиза бял пушек нито на запалване нито никога, колата въпреки че е тежичка върви с лекота, мотора не се усеща че работи нито на газ нито на бензин, както казах тестваха антифриза за масло - няма, моторното масло е съвсем нормално. Защо докато работи не тече антифриз или не почва веднага да тече въпреки че налягането е доста голямо а чака да поизстине двигателя и тогава започва теча? Тук е момента да допълня че когато след спиране на двигателя отвора бавно капачката и изсъска и се понапълни до горе казанчето и спре да съска - тогава не тече нищо- нито капка.
Втория проблем, който споделям, понеже е много възможно да е свързан с първия. Колата си загрява съвсем нормално и парно отзад има, на шофьора отпред също, при пасажера до шофьора обаче няма парно, не духа и топъл въздух на стъклото от пасажера до шоффьора. Да отбележа че колата си духа студен въздух и на пасажера и на стъклото от дясната страна и то със супер сила , но в момента в който задам топло и сякаш изчезва тази силна струя и едва едва духа ама за да осети човек трябва да сложи ръката от там където излиза въздуха. На какво се дължи това и възможно ли е да е свързано и с горния проблем?
Колата е W203 C180 T 129PS 2002
ПС: Забравих да напиша защо допускам макар и малка връзка между двата проблема - ако съм изгасил колата и съм се прибрал без да отворя капачката на съда в който се налива антифриза колата загубва известно колочество, но сигнализира че трябва да провера наличноста на антифриз в повечето случаи едва като включа парното и ако спра парното след малко изчезва и предупреждението.
Благодаря за отговорите предвартелно.


21 Октомври, 2017, 15:10:52
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

надуй системата с 2 атмосфери и ще излезне пробива (с компресор), ако има такъв. За мен този тест е най-добрият начин за намиране на скрити течове.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

22 Октомври, 2017, 11:01:57
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 1,8 T w203
Благодаря колега! Ще ум предам във вторник. Има ли някое видео, на което се показва как се прави това да го покажа на тези в сервиза защото и иначе ще се справя но ще ми е по трудно на немски да им обясня.

22 Октомври, 2017, 11:40:00
Отговор #3
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C 1,8 T w203
Благодаря колега! Само да попитам, понеже ще ми е сложно да им обясня на немски какво да направят, има ли клип в YouTube който показва подобно нещо да им го покажа?



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum