Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Mercedes E 250 D (W210) проблем, ама ужасен..! Моля за помощ!  (Прочетена 4430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

04 Октомври, 2017, 21:57:00
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2017
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes E 250 D, W210

Здравейте колеги! Моля за помощ, защото вече сериозно се отчаях!

Проблема на колата е, че както си карам и всичко е чудесно, изведнъж колата почва да губи мощност и постепенно намалява и накрая гасне. Ако се опитам да подавам газ, абсолютно нищо не се случва, колата сякаш се дави и гасне. След което паленето е изключително трудно, ако изобщо успее!

Днес ми се наложи да спра 3 пъти на Цариградско от Орлов мост до The Маll, след което някак си успях да завъртя и да стигна до ОМВ-то на ГМ Димитров, след като загасна още два пъти и накрая просто я избутах в бензиностанцията и я зарязах. 2-3 часа седя там, върнах се, запали почти веднага и ме прибра.

Моля дайте идея какъв може да е проблема и апелирам да ми препоръчате читав сервиз в София, където хората разбират от дизели и Мерцедес.

Точния модел на колата е Mercedes E 250 D (W210), 1996г, 2,5 чист дизел, АВТОМАТИК!

Благодаря предварително!


05 Октомври, 2017, 14:39:08
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

описаният проблем може да се дължи на няколко фактора, сондата в резервоара, възможно е да се е задръстила, малкия горивен филтър да е задръстен,  въздух в системата.

Виж  пpи изгaceн двигaтeл дали нямa тeч, ако няма знaчи  cмyчи някъдe отвиcoкo. Cиpeч oкoлo мoтopa. Aкo e oт coндa или гopивoпpoвoди, щe имa тeч.

Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

05 Октомври, 2017, 22:26:12
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Окт. 2017
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes E 250 D, W210
Благодаря за мнението!

На много места ми казаха, че може да е запушена цедката на резервоара, за това ще я почистя нея и самия резервоар. Дано след това има някаква промяна :)



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum