Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Въпрос за комутатор на W124  (Прочетена 5193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

03 Септември, 2017, 20:08:58
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 200CE

Здравейте, Имам 124-ка купе, 940.111 мотор, по талон е '95-та. Случи се каквото не трябва - опука се комутатора. По-точно частта от него, която отговаря за моторчето за празен ход в дросела. Явно ще се сменя, но идва проблем - не е оригиналния комутатор. Нямам никаква идея какъв номер е оригиналния. Това, което е монтирано в момента е Siemens 015 545 73 32. Навсякъде ми излиза, че е за С180. Колата е в движение в момента, държи си стабилен празен ход, но САМО след като загрее и при спрян климатик. Ако го пусна - гасне. Докато загрее ако не държа поне 1200 - 1500 оборота - гасне.
Издирвам номера на оригиналната част, моля помогнете!!!
Искам да сложа оригинална част, понеже с тази колата е доста тромава и едва ли стига и 2/3 мощност.
Не съм сигурен каква информация ще е нужна. Сменил съм си инсталацията през пролетта. Термодатчика на охладителната течност е двоен - квадратна букса с 4 пина, отдушника на резервоара е електрически. Колата е с газов инжекцион. Каквато и информация трябва ще я дам.
На ТИ съм с електрониката, дори си правя нещо като борд компютър и след като купя работещ комутатор ще пробвам да ремонтирам стария.


04 Септември, 2017, 20:55:47
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

 най-честият проблем за да изгори е инсталация добре е че си е сменил.  good job Иначе бих те посъветвал да е подмениш.  VIN Декодиране номер на рама ще излезе и с какъв комутатор си.

Ще следя темата ти с интерес!

Поздрави! ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

05 Септември, 2017, 09:00:21
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 200CE
За съжаление излиза само най-обща информация. Нищичко за ECU. Дори различните онлайн декодери ми изкарват колата какъв ли не цвят - тъмно синя, зелена, че и кремава. Повечето искат пари, а няма как да им повярвам.

05 Септември, 2017, 11:24:08
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей,

изпрати ми номера на рамата - VIN та да видим какво може да се направи. Иначе официалния дилър "Балкан Стар Мотърс" със сигурност ще има данни.

Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Септември, 2017, 22:11:18
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2017
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 200CE
Колеги, някакво развитие?
Друг въпрос, има общо с темата - знае ли някой съпротивлението на термодатчика на C180/C200? Датчика с квадратната букса и 4-те пина. Или поне номера на частта.


24 Октомври, 2017, 22:32:18
Отговор #5
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
В тази тема https://mercedes-bg.info/index.php?topic=1875.0 има споменато за комутаторите и въпросната букса,но сигурно си я видял вече.
За това,че не държи обороти докато загрее,ми говори повече на не обучен дросел.Значи,като я запалиш студена и не държи 1000 оборота,това ще е.Или държи,но пускаш климатика и веднага пропадат,пак е това.Най-лесно се разбира,като дадеш на контакт,да се чува от дросела едно като "жужене".Ако не се чува,значи не е адаптиран.И ако не е правилния комутатор,може би и няма да се адаптира никога,знам ли.
Най-добрия вариант е,да я закачиш на СТАР диагностика.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

30 Декември, 2017, 20:06:52
Отговор #6
  • VIP -подпомагащ форума
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2011
  • Публикации: 118
  • Местонахождение: Несебър
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +12
    • instalaciqmb
  • Автомобил: W124 200E-16
Дросела може да ми го пратиш ако искаш да му побая.Със СТАР диагностика няма какво да му обучаваш.Не бързай със смяната на комутатора.Ел.инсталацията кой ти я смени ако не е тайна?



Сподели темата


Етикети: комутатор w124 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum