Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с ESP-то Mercedes c220 CDI W203 2005г.  (Прочетена 5117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

04 Април, 2017, 20:14:25
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Апр. 2017
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes c220 CDI w203 2005

Здравейте !
Миналата седмица си купих въпросната кола,много е запазена и съм доволен от нея за момента.
Проблема е че ми  дава грешка в ESP-то. Излиза на борд компютъра следния текст  ESP guasto Recarsi in offcicina.Когото я купих не ми направи впечатление да излиза тази грешка.
В неделя ходих  извън София и пробвах да включа темпомата,но не тръгна ! На връщане го пробвах пак и той сработи! След  десетина минути се усили музиката самичка и направо ме стресна !
Разрових се в интернет да ли някои е имал такъв проблем и попаднах на едно мнение.Сходен проблем се получил на едно момче и се оказало от лентовия кабел във волана !
Във волана се намирал датчика за сходимост,демек сензор на ESP. Правилно ли съм разбрал ?
Проблема идвал от лош демонтаж и монтаж на волана и от там проблеми с лентовия кабел и кабели като цяло.Това вярно ли е ?
Имам ли някъде други сензори за ESP-то ? Да знам къде по купето да ги търся ?
За волана и сензора с лентовия кабел разбрах как се центрира с стрелкичките,не би трябвало да е скъсан защото мулти волана работи.

Волана 100% е свалян от стария собственик,защото ми се похвали че е дал една торба с пари за претапициране.

               Ще съм Ви много благодарен  помощта !
                                             Поздрави ! Борислав !


05 Април, 2017, 19:02:11
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
музиката може да е от лентовия кабел ESP няма общо
иначе има7 датчика в системата с търсене няма да стане
отиди на диагностика и ще ти кажат хората какъв ти е проблема



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum