Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Ограничена скорост на А170, W169  (Прочетена 3935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

13 Май, 2016, 18:21:22
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2016
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W 169, W212

Колата лично съм я докарал от Германия и си вървеше без никакви проблеми. Колата се кара от жена ми, основно градско и няма проблем с вървежа в градски условия. Скоро отивайки до вилата установих, че не може да вдигне повече от 122-123 км/ч. Пробвах на различни предавки, като достигне въпросната скорост и спира. Оборотите, на ниските предавки стигат до 6000 без проблем. Пробвах по нагорнище, по надолнище - пак същото, тоест не е от липса на мощност си мисля? Разхода на гориво е нормален, не се е променил. На стар диагнозата - никакви грешки или ограничения.
Голяма загадка?
Моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помага.
И нямам идея в кой момент се е появило това чудо защото в града не се кара с такива скорости и няма как да се усети?

Благодаря предварително,


13 Май, 2016, 23:47:19
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Задръстен катализатор може би

14 Май, 2016, 20:54:15
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2016
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W 169, W212
Благодаря,
Но защо на различните предавки достига все до една и съща скорост и как по надолнище катализатора ще ограничава скороста? То не е като да няма мощност, защото на 1-ва, 2-ра, 3-та пълни оборотомера и като достигне до 122-123 км/ч просто спира да върви? А и тоя катализатор стар диагнозата трябва да го "хване", все ще има нещо по ламбда сондите, а всички показатели са в норми!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum