Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Бягат ми конете!  (Прочетена 2687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

30 Януари, 2017, 20:49:47
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2017
  • Публикации: 1
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: E 200 компресор 163к.с.

Колеги, от известно време, 4-500 км., трудно минавам 130 на равен път. Видимо всичко е наред, но не върви. Може ли да е друго, а не съединител? Днес ми развиха теория, че най-вероятно е съединител, ама понеже на бензиновия бил много здрав, най-вероятно съм щял да мина само със смяна на спирачна течност, защото имало вероятност някакви боклуци в нея да ме гъбаркат. Колата е на 205 000 км и нямам идея дали не му е време на съединителя. Спирачна течност не съм сменял откак я взех - 2008г.


30 Януари, 2017, 23:22:55
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

най-честите сиптоми за износен съединител са,
При ускоряване на скоростта, съединителя започва да боксува, вместо да даде  съответното ускорение, вдига оборотите.
При наклони, се усеща мирис на изгоряло, неправилна центровка, износено жило.
Трудно включване на скорости.
Ако автомобила е автоматик, при включване на първа предавка от неутрална, се усеща силно тресене. Неправилна центровка на съединителя или липса на течност в хидравличната система.Други възможни повреди, износена хидравлична система , замърсени с мазнини облицовки, дефектнен диск на съединителя, изкривен притискателен диск, износен лагер на съединителя.

Виж къде, ти отделя съединителя. А спирачната течност в случая няма никаква връзка. Сменя се на всеки 2години задължително, да не се окажеш без спирачки. По повечето сервизи имат тестери за спирачната течност, но при теб няма смисъл, сменя се на цялата система, не само на казанчето.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum