Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Дебитомер  (Прочетена 12005 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

11 Ноември, 2016, 13:35:23
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 8
  • Местонахождение: Бургас
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C240

Здравейте , от скоро има Мерцедес c240( комби) 2,6cc 175 hp бензин. Майсторът ми каза, че дебитомера е сменен и този който са сложили не е за този модел. Въпросът ми е какви са признаците на проблеми с дебитомера, и имали начин да проверя по номера на дебитомера дали е за моята кола.
Благодаря предварително.


11 Ноември, 2016, 20:15:59
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

Загуба на мощност, тресене, при студен старт пушене доста по-силно от обикновено. Загуба на мощност при високия диапазон на оборотите, непостоянна мощност при ускорение, неспокоен празен ход на двигателя.
При рязко ускоряване , има непостоянна мощност.
При празен ход на двигателя непостоянни обороти.
Да разбереш дали е сменен с правилният дебитомер( MAF ), можеш да  направиш един полеви тест. Онкачи буксата буксата от дебитомера ( MAF ), ако мощността на колата е по-зле отколкото с включена букса на дебитомера ( MAF ), проблема не е в дебитомера./но за по-сигурно на Стар диагноза/.
Ако мощността е  еднаква при включена и изключена букса, тогава най-вероятно дебитомера ( MAF ) си е „тръгнал”  ( започнал да дава занижени стойности ). Когато буксата е изключена, ECU-то използва базовите показания за дебитомера, които са някъде малко под нормалното.


Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

11 Ноември, 2016, 20:44:24
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
по вин номер отиваш в магазин за мерцидис
и ти изкарват номера на твоя после сравняваш

13 Ноември, 2016, 12:15:10
Отговор #3
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 8
  • Местонахождение: Бургас
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C240
Здравей колега,

Загуба на мощност, тресене, при студен старт пушене доста по-силно от обикновено. Загуба на мощност при високия диапазон на оборотите, непостоянна мощност при ускорение, неспокоен празен ход на двигателя.
При рязко ускоряване , има непостоянна мощност.
При празен ход на двигателя непостоянни обороти.
Да разбереш дали е сменен с правилният дебитомер( MAF ), можеш да  направиш един полеви тест. Онкачи буксата буксата от дебитомера ( MAF ), ако мощността на колата е по-зле отколкото с включена букса на дебитомера ( MAF ), проблема не е в дебитомера./но за по-сигурно на Стар диагноза/.
Ако мощността е  еднаква при включена и изключена букса, тогава най-вероятно дебитомера ( MAF ) си е „тръгнал”  ( започнал да дава занижени стойности ). Когато буксата е изключена, ECU-то използва базовите показания за дебитомера, които са някъде малко под нормалното.
Повечето "симптоми"  ги имам, без пушенето. Не ускорява, не мога да дам ряско газ(просто не може, натискам рязко педала но не се получава)  и опреселено ми се струва че не и стига мощност. Ще направя теста с буксата. Днес ходих на диагностика и показа грешка в мек филтър и майстора каза, че това е дебитомера. Странно ми е защото като я купувах нямаше такава грешка. Просто искам да съм сигурен дали е дебитомер, че да не го сменя и да се окаже че не е от него.
Благодаря за помоща.

13 Ноември, 2016, 19:17:37
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Да, направи това и пиши какъв е резултата.

Поздрави и Успех!  ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


17 Ноември, 2016, 12:55:03
Отговор #5
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 8
  • Местонахождение: Бургас
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C240
Здравейте отново  tongue
Днес откачих буксата на дебитомера и нямаше почти никаква разлика.Колата се "държи" по един и същи начин с включена и изключена букса. Мога ли да съм сигурен, че проблема е в дебитомера. Къде му се намира номера евентуално да пробвам да го проверя.
Благодаря!!!

24 Ноември, 2016, 15:38:47
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 8
  • Местонахождение: Бургас
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C240
Здравейте колеги,
някой знае ли дали мога да видя номера на дебитомера без да го свалям.Понеже го огледах и не видях номер по него.
Благодаря!

29 Ноември, 2016, 18:57:09
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравейте колеги,
някой знае ли дали мога да видя номера на дебитомера без да го свалям.Понеже го огледах и не видях номер по него.
Благодаря!

Здравей,

по номера на рамата на автомобила/Вин номера/ ще излезне, ако го нямаш оригиналния дебитомер.

Поздрави! good job
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

07 Декември, 2016, 14:00:47
Отговор #8
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Септ. 2016
  • Публикации: 8
  • Местонахождение: Бургас
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes C240
Здравейте колеги,
искам да попитам за въпросния дебитомер, при смяната има ли някакви тънкости или махаш старото и го заменяш със новото.
След това някакви настройки трябва ли да се правят.Питам да знам дали ще се справя сам със смяната или да търся професионална помощ.
Благодаря!!!!
Лек ден!!!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum