Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Въпрос за демферната шайба на разпределителения вал (vanos) W203  (Прочетена 5184 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

09 Юли, 2016, 18:46:12
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2016
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W203

Здравейте колеги, от една седмица се чува странен шум от мотора на W203 C200 Kompressor 2001г. Предположих, че е от веригата но след като майстора отвори двигателя каза, че шумът идвал от въпросната назъбена шайба-Ванос мисля че и викат, която се пада от дясната страна като отвориш капака на която са зацепени двете вериги. Някой сменял ли я е, нова разбрах, че струва към 1300. Заслужава ли си да се търси 2-ра ръка и има ли начин визуално без да е монтирана да се разбере че е ок-моргите не дават гаранция за нея и няма опция за връщане, а ми искат 500лв при положение че за 1000лв съм намерил цял двигател.


10 Юли, 2016, 20:27:12
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Сигурно ли е че е от ангренажното колело звукът? Колко е разтегната веригата? И ти сам трябва да си решиш дали нова или втора употреба.

13 Юли, 2016, 20:17:07
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2016
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W203
Благодаря за отговора колега, майстора я сглоби и понеже не се е занимавал с този двигател ми препоръча друг негов колега който в понеделник ще погледне колата.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum