Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: w124 CE загрява  (Прочетена 3482 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

05 Април, 2016, 18:22:28
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 9
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w124 coupe E200 136hp

Колеги здравейте,
от около седмица температурата на охладителната течност на колата ми (W124 CE, m111.940, 136коня, 93г., газ-бензин) започна да се повишава драстично спрямо преди.
До колкото знам, нормалния диапазон на температурата варира между 80 и 90 градуса в зависимост от условията и натоварването.
При мен достига 100 и почти постоянно си стои между 95 и 100 без значение дали се движа или не, дали е вечер или през деня на топлото по задръстванията.
Сутрин като я запаля бързо си достига работна температура малко над делението на 80градуса и после много бавно и постепенно си отива към 100те. Над 100 градуса обаче не качва!
Първото което направих е да сменя виското с марково и скъпо защото не чувах старото да се включва, а и можех да спра перката и на ръка.
След смяната вече виското определено работи коректно но температурата пак стига до 100 градуса.

Проверих питите на радиатора но не са задръстени, самия радиатор си е горещ, няма студени зони по него. Тествах и термостата, който отваря напълно. Дори замених датчика, който дава сигнал за стрелката на арматурното табло.
Карам с висок клас червен антифриз сменен миналата есен. По системата няма никакви течове, парното си работи нормално.
Като пусна климатика колата пак не вдига над 100 градуса. Перката на климатика също включва когато е нужно.

Остава като вариант водна помпа или гарнитура...
Гумените маркучи ми се струват леко твърди но си го обяснявам с високата температура която развива течността вътре.

Някакви предположения или съвети преди да започна да давам крупни суми за водна помпа или подмяна на гарнитура на главата...?


07 Април, 2016, 07:57:11
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Принципно си изброил всичко от което меже да бъде въпросният проблем.
 маркучите надува ли ги, цветът на маслото какъв е? Има ли масло в антифриза? На минус голко градуса е антифриза?

13 Април, 2016, 16:20:47
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 9
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w124 coupe E200 136hp
Здравей колега,
маркучите ми се струват малко по-твърди от обичайното но това става едва когата стреклата отиде към 100те градуса, което все пак е нормално течността кипва. Когато си е още на нормална температура не са твърди.
Масло и антифриз не смесва!
Антифриза последно като го мерихме зимата беше около -28 градуса.
Принципно съм смесил 50/50 концентрат антифриз и дест. вода.
То по-озадачаващото за мен е защо в някои моменти не загрява повече от 84-85 градуса колкото и да карам, а друг път стига и си стои около 100...
Много ме съмнява термостата кога и колко отваря.

13 Април, 2016, 21:56:52
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
А мерил ли си дали стрелката на таблото отговаря с действителната температура?



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum