Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: W210 E200 Проблем с обороти при празен ход на двигателя  (Прочетена 8436 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

02 Март, 2016, 17:07:11
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Март 2016
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210 E200

Здравейте, Колеги , отскоро съм собственик на мерцедес и отскоро съфорумец. Колата е w210 E 200 1996г.Имам следният проблем. Когато паля придърпва колата, няма мощност и понякога гасне. Когато я карам и пусна от скорост започва да играят оборотите в диапазона 500-900 оборота. Познати ми казват,че е дебитомер, макар да прочетох пост в друг форум на момче със същият проблем на същата кола и се е оказала бензинова помпа и филтър. Да уточня, не очаквам някой да ми каже "еди какво си е - готов си", просто да ме насочите към доверен майстор (мразя тази дума вече) в Пловдив, по възможност. Евентуално ако някой е имал такъв проблем или има идея какво може да е бих се радвал да сподели опит или предположения за моя проблем.


05 Март, 2016, 11:04:25
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей колега,

виж дроселовата клапа, започни от нея. Чисти се най-добре с ацетон.



Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

05 Март, 2016, 11:51:52
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Дроселова клапа,моторче за празен ход, задънен катализатор,ниско налягане на помпата...

05 Март, 2016, 12:51:25
Отговор #3
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Март 2016
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210 E200
Благодаря, Колеги за съвета. След почивните дни първо ще отида на една компютърна диагностика и дано покаже. Ако не ще се следва начертания ред от дроселовата клапа нататък. А дали някой може да препоръча майстор в Пловдив?

15 Март, 2016, 16:57:17
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Март 2016
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210 E200
Само да споделя какво се оказа при мен - благодарност на колегата Bogo® - почистване на дроселова клапа и нови настройки на газовата, тоест без някакъв генерален проблем.  good job
п.с. Според правилата на форума докато съм нов нямам право да пращам лични съобщения на съфорумци, но ако не те затруднавя Bogo®, желая да те питам нещо конкретно по друга твоя публикувана тема, ако е удобно ,разбира се.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum