Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Хоби?!  (Прочетена 14936 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

05 Март, 2011, 22:32:12
Отговор #15
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Я кой се е отбил при нас welldone
Радвам се да те видя приятел Happy
(давай акумулацията да ти я заредя качествено - кафето е от ...мен welldone)


06 Март, 2011, 11:17:25
Отговор #16
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 393
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 м-102-230-Е
а пък моето хоби е да събирам чаши и халби за бира . с логото на бирата и  емблемата на марката.
преди бях споменал.
много обещаха да ми намерят и аз чак цял рафт разчистих ....... е. рафта още е празен та ако некой иска да е първи да ми пише......
 beer beer beer beer beer
 rolling_on_the_floor
да шофираш -Мерцедес Бенц-безценно.сравнимо само с екстаз.

29 Декември, 2011, 23:40:45
Отговор #17
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Темата следва с ...продължение
Мътя нещо то около 2-3 месеца и съм на финала
Почнах го пак от нула(идея и желание) и вече е почти готово
Механичната работа и основната електроника са вече почти привършени
От днес започнах механичното сглобяване на ...нещотото в готовото носещо скеле
Стигнах до контролният панел
Но .....
Малка грешка във въшнити размери ме нервира(грешка от 2,5 мм.)
Всичко стана точно(носещо скеле, заден капак-държащ в независимо положение огромният радиатор над вентилаторите,  захващането и ел. връзки на трансформатора, помощните радиатори на изправителите и ...), но тия милиметри се появиха ...ненадейно
Тъпата грешка дойде от ....зегето
В механичната работа ползвам ръчни иструменти ....зеге, малка флексичка и ръчна бормашина
Доста време ми отне и трансформатора - той служи за захранване на 9 независими и галванично отделени електрически блокове и системи - подава 9 напрежения за 9 системи
Трудноста беше в намирането на походящ магнитопровод и съответният проводник за нужните намотки
Остават ...симисторна схема за омекотяване на старта(сумарният-капацитивен товар след изправителите е около 40-45000мк.Фарада и при пускане ...примигва лампата за осветление в стаята), една ...мигновенна система за изключване на изходящите напрежения(еветоално, ако трябва нужда) и управлението на 7-те вентилатора за принудително охлаждане(предвидено е мястото и разположението им), но тя, в началото няма да трябва
Има подобни устройства, но с три до четири пъти по-големи размери
За да не разводявам темата със снимки, ще пусна две три снимки, на вече готовото ...нещо
След около седмица-две, предполагам, че ще е готово
« Последна редакция: 29 Декември, 2011, 23:59:25 от Vladek »

29 Декември, 2011, 23:46:00
Отговор #18
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей Владек, ще ни изненадаш пак приятно с твоите творения на инженерната мисъл. :smile:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

29 Декември, 2011, 23:50:48
Отговор #19
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Занимавам се с нещо зимата - какво да правя иначе welldone


20 Февруари, 2013, 23:36:11
Отговор #20
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Тази зима, пак спретнах нещо clap
Миналата също, но май не съм турил снимки
Ще лепна някоя и от миналата зима thinking




Има още една машинка от преди това, ма ще я снимам по нататък.
Тази машинка стана много добре
Токът се изменя плавно и е стабилен от 170 до 248 волта
Успях да направя автоматиката доста прецизна и стабилна - от 14,2 до 14,26 волта при зареждане ва батерии от 42 до 95 амперчаса
Обикновенно по форумите пищят, че при различни батерии, автоматиките им сработват при голяма разлика в напрежението
Аз успях да избегна това нещо и се получи нещо ...наистина стабилно и добро
Може би ...късмет music-mb
Зарядният ток е импулсен и доста нерви ми докара до като го приведа във вид за измерване и комутации, но ... стана welldone
Системата има възможност за десулфатизиране на акумулаторни батерии
При тестовете достигнах до доста добри резултати - при стари и изхвърлени батерии, успях да постигна параметри ..1,78 пъти по-добри от завареното им състояние
Иначе казано - ако скапаната батерия издържа около 1,5 часа на разряд, след двойно третиране, достига близо ...3 часа без ...мъничко
Долната част има блок с две автономни захранващи блока, които са предназначени за захранване на ...бормашина, гайковерт и ...зеге за рязане на метални тръби и ...разни неща
Едно приятелче ми даде един огромен траф и ме помоли да съвместя в джаджата и трите неща
Правих го близо два месеца
От замисъла, през търсене на рационалното, към реализацията,пробите, настройките, калибровка на имервателната система, финала и ...дълги тежки изпитания на трите блока
Стана добре - покри изискванията му и стабилност в продължение на около 15-18 часа натовареви изпитания
Вчера му го занесох и прави разни изпитания с машинката - остана супер доволен и дори не повярва, че вече има такова нещо
Много ми стана гот clap music-mb

20 Февруари, 2013, 23:45:55
Отговор #21
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Браво Владек  good job , направил си го все едно от магазина излиза!  Happy
Да ти поръчам да ми направиш едно зарядно за батерията. :wink:
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

21 Февруари, 2013, 00:17:02
Отговор #22
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Браво Владек  good job , направил си го все едно от магазина излиза!  Happy
Да ти поръчам да ми направиш едно зарядно за батерията. :wink:
Нямаш грижа
Ма това отнема време
Не става за няколко дни
Ще решим какво ти трябва ...щото има ралзлични принципи на заряд ...за няколко режима на ползване на батерията
Поръчваме частите и ...почваме
Няма да стане за седмица - доста механична работа има
При проектирането, изработката, настройката и тестовете, сащо се хаби време и ...нерви kill_myself mb-whew
После доста тренировъчни изпитания, които отнемат време
Нали това, което ...ще направим, трябва да отговаря на истината - няма да дялкаме ..."Китайско" зарядно
Всяко поръчково изделие си е уникат и става бавничко - не е като серийно производство

21 Февруари, 2013, 00:21:30
Отговор #23
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Нямаш грижа
Ма това отнема време
Не става за няколко дни
Ще решим какво ти трябва ...щото има ралзлични принципи на заряд ...за няколко режима на ползване на батерията
Поръчваме частите и ...почваме
Няма да стане за седмица - доста механична работа има
При проектирането, изработката, настройката и тестовете, сащо се хаби време и ...нерви kill_myself mb-whew
После доста тренировъчни изпитания, които отнемат време
Нали това, което ...ще направим, трябва да отговаря на истината - няма да дялкаме ..."Китайско" зарядно
Всяко поръчково изделие си е уникат и става бавничко - не е като серийно производство

Аз не бързам, че ми се иска да имам едно качествено зарядно, а пък и като знам, че и ти ще го правиш ще е качествено. ok
Няма проблем Владек, само трябва да ми кажеш какви пари да ти изпратя иначе не бързам, когато имаш  свободно време и да ти се занимава.  friends beer
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

21 Февруари, 2013, 21:21:44
Отговор #24
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1065
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +3
Аз не бързам, че ми се иска да имам едно качествено зарядно, а пък и като знам, че и ти ще го правиш ще е качествено. ok
Няма проблем Владек, само трябва да ми кажеш какви пари да ти изпратя иначе не бързам, когато имаш  свободно време и да ти се занимава.  friends beer
Нали си с нов Бош
Чакай малко сега, че имам много други грижи, а ти не си на зор
Ще стане работата, ма не тия денове


21 Февруари, 2013, 21:41:42
Отговор #25
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Нали си с нов Бош
Чакай малко сега, че имам много други грижи, а ти не си на зор
Ще стане работата, ма не тия денове

Абсолютно, но никога не е излишно. ok  Сега като се загледах в кутията на твоето творение пише "Vladek" това вече става марка за качество! ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum