Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с 4matic W124  (Прочетена 3858 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

09 Юни, 2015, 22:07:08
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2011
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София,България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 AMG  4matic

Става въпрос за 124 4матик. Първо светна когато се движи постоянно знака внимание /жълта лампа в центъра на скоростомера/.Тъй като решихме да видим има ли записана грешка поставихме клапана на десния калник на тест и после го върнахме на позицията на 4матик.Лампата за 4матик премигна веднъж което показва ,че няма записана грешки. Повдигнахме колата на крик с две колони.За да видим дали върти 4матика.Тогава светна за постоянно и лампата на 4матика, а триъгълника пулсира като свети ту по-силно ту по-слабо дори и само на  контакт.До сега са проверени стоп машинката,датчиците на АБС,реле за пренапрежение и общото състояние на кабелите.Всички те работят нормално и проблема явно не е в тях.Проверено и 4матика си работи както трябва,включва си предното,ако трябва си блокира среден и след това заден диференциал.Но таблото свети лампа 4матик и премигва триъгълника. Ако имате идея как да помогнете , моля пишете.


22 Юни, 2015, 23:12:12
Отговор #1
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2011
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София,България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 AMG  4matic
Колеги моля за малко помощ. Ако има колега от София или от близо да София място с W124 4matic бензин,да се свърже с мен.Става въпрос срещу заплащане да разменим компютрите за 4 матика за 10 минути (толкова ще трае смяната с пробата и връщането им по места).За да съм сигурен че проблема е в компютъра ( той е с номер 0055456032).Благодаря на хората който биха се отзовали.
« Последна редакция: 23 Юни, 2015, 22:36:34 от Bogo® »

23 Юни, 2015, 22:10:13
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2011
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София,България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 AMG  4matic
Проблема е решен с нов 4матик компютър. Моля модераторите да махнат темата ми или поне телефона от него.Благодаря!

11 Декември, 2015, 00:34:49
Отговор #3
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ян. 2013
  • Публикации: 7
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124 300D Turbo 4 matic
Доста късно виждам темата но ако имаш друг път такъв проблем можеш да се свържеш с мен а и аз със теб относно 4 матика.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum