Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с SRS-a  (Прочетена 4795 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

06 Април, 2015, 15:25:49
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 350 (W 164)

Здравейте колеги, появи се много странен проблем. Светна SRS-а на ML W164. Вторник ми се наложи да отида спешно до София и разстоянието Боровец-София(караулката на околовръстното) го взех за 35 мин, но без инциденти за щастие. Свърших работа и после обратно нагоре с абсолютно нормално каране и никакви проблеми. Една нощ колата пренощува на открит паркинг, сравнително ниски темп. (около -10,-12) и в четвъртък към 6 вечерта отидох до Самоков (8км) запалих и видях, че на таблото ми изписа проблем с СРС-а. Restraint sys. malfunction Drive to workshop, изчаках около 30сек, и тръгнах. Видях, че СРС-са остана да свети, след 100 метра загасих, изчаках малко, запалих пак и до Самоков си светеше. След пазар обратно нагоре пак си светеше през целият път.

Знам, че в момента е едно гадаене без диагноза и ще търся хора в София със Стар диагноза и да видим за какво иде реч. Бях прочел, че повечето пъти проблем дава сензора под пасажерската седалка, но той работи. Отчита, че има пътник до шофьора и лампата за Бег-а изключва и обратно когато няма. Наместих кабелите под седалките, но пак остана да свети и вече се предадох. Въпроса ми е дали е възможно от някакви ниски темп. и липса на ток примерно в акумулатора да светне тази лампа и другото което си мисля като възможност е да съм минал през някоя дупка и някой датчик отпред да се е откачил кабел или друго? И също така ако грешката се изчисти и е било проблем по тока дали ще светне отново?
Жена без маска и без грим - Озъбено, свирепо куче.
- Никола Вапцаров.


07 Април, 2015, 20:26:01
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
отиди на диагностика
така само ще гадаеш



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum