Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Съвет при избор w210  (Прочетена 3584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

07 Март, 2015, 16:16:29
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Септ. 2012
  • Публикации: 92
  • Местонахождение: Гр. Пловдив
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w202  M111.921 kW90

Здравейте колеги,
Имам следното питане свързано с покупка на w210. В момента карам w202/180 и съм изключително доволен от този автомобил. Баща ми има нужда от автомобил и съм решил вместо да го оставя да си купи опел или нещо по-лошо да му дам моята кола, а аз да си купя друга. Спрял съм се на 3 модела бензинови мотори (1998-2002) : 200 компресор(видях че има 163 и 187коня, но е знам каква е разликата), 280 и 320. Тук идва дилемата не знам кое да избера. Мой приятел кара 200 компресор и е много доволен, не се чупи разхода му е 11газ в града, също така имам приятел, който кара 320 и е изключително доволен, не се чупи разхода му в града е 12 газ. И двамата се чудят кой как да си похвали колата. Разгледал съм моделите и видях, че разходите по масло, антифриз, филтри.. не са фрапантни с на моята w202-ка, повече ме притеснява данъка.. Аз лично предпочитам колата да е 1998-2000г.. Ако няма ще и монтирам газов инжекцион.
Не знам кое да гледам при покупка. Искам да е автоматик, което май не е добър избор, но... Виждам, че има V образен и редови мотор на големите модели, но не знам кой е по - добър от двата. Какво е сецифичното при автомата и има ли вариации, от които има по-добра и по-лоша вероятност ?
 Моля Ви дайте ми съвет.. не знам какво да правя.  Mercedes-Benz-move Mercedes-Benz-move


08 Март, 2016, 16:41:16
Отговор #1
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Март 2016
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210 E200
Колега, твой избор е колко ще им вярваш на думите на хората, но на 320 му дават разход "Разход на гориво - градско   15.4 л./100 км.", а ти казваш 12 газ . Или немците имат много по-лош бензин от нашата газ, или мерцедес на 20 години сваля разхода с 1/3  от нов, или някой послъгва. Компресора е хубаво нещо и уж не се развалят казват. Монтьора при който ходя обаче твърди, че се развалят управленията им и ремонта им струва около 1500лв. Това е само преразказана информация, не гарантирам за нея, но си мисля, че за кола на 20 години си е рисково. Защо не 2.0 или 2.3л? Казват, че са най-здравите, а на мен ми стигат 150 к.с. За някого може да са малко, но за мен са добре, всеки според вкуса си. Всички обаче са единодушни около това да се избягва 240 - има доста изчерпателна тема от изпатили, няма да я преразказвам. Успех с избора.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum