Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Новобранец с ML 350 W 164 с няколко встъпителни питания  (Прочетена 4813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

06 Януари, 2015, 17:10:22
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 350 (W 164)

Здравейте, колеги съфорумници. От днес и аз вече съм горд собственик на марката :). Реших да заменя досегашното Сузуки Гранд Витара с МЛ-а и съответно изникват доста въпросителни отнсоно експолатацията на колата. Първо искам да ви попитам дали има някъде из интернет качени книжки за самата кола и управлението на екстрите в нея, както и книжка на command системата, защото до сега не съм се сблъсквал с толкова електроника по централното тъбло ;). Като втори въпрос искам да попитам как става ползването на навигацията? Видях, че като падне дисплея зад него има 2 входа за дискове и още един в жабката. Не мисля да се вкарвам в излишни разходи за закупуването на оригинални ДВД-та за навигация и ако има някакъв чалъм относно подкарването на пиратски дискове ще съм много благодарен да споделите :) Също така и гледането на филми, защото има 2 телевизорчета  на гърба на предните седалки, там как става фокуса? Другото което ми изниква като въпрос по интериора е дали comanda чете МП3ки и как изобщо мога да си записвам дискове с музика от компютъра и да ги слушам в колата? Знам, че те са с АUX вход и не знам дали има примерно преходник AUX-USB с преобразувател, защото флашките не изпращат нищо, само съдържат информация.
А сега към въпросите с по-голямо значние за колата...  Самият автомобил не е с абсолютно всички екстри и да попитам дали е възможно да се добави копчето за завтваряне на багажника, защото на тази липсва (има си обозначено място, но просто екстрата я няма). И до колкото разбрах моторчето (механизма) на тази екстра се намира някъде в задния десен калник, предполагам след като я няма екстрата липсва и мотора, и копчето. Ако е възможно да се добари подобно нещо, колко би струвал механизма, като не държа да е чисто нов, а даже, ако е възможно добавянето на екстрата, ще го взема от един катастрофирал МЛ.  Другото належащо питане е относно парктроника. Камерата му работи както и датчиците от всички страни, но съм виждал на други МЛ-и, че освен пискането при паркиране и видеото от камерата, тя ти показва и примерни очертания. Това софтуерна добавка ли е или хардуерна+ софтуерна? Ако е само софт, то има ли начин да се обнови софта и на моята камера и да се изкарат и тези линии?
Това са за сега питанията, но съм 1000% убеден, че ще изникнат още доста след като я взема довечера и я покарам.  Сигурен съм, че някои от въпросите са доста елементарни, но няма да имам време да откривам топлата вода, защото утре пък ми се налага малко пътуване и ще я пробвам как се държи на дълго. И понеже забравих да споделя, колата е ML 350 (W 164) бензин 272 к.с. V6. Взимам я от единствен собственик, който ми е близък приятел на 53 400 км и е поддържана само в Балкан стар, така че колата е в идеално техническо състояние.
Жена без маска и без грим - Озъбено, свирепо куче.
- Никола Вапцаров.


07 Януари, 2015, 09:30:51
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum