Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Mercedes W 201 2.0 d - Няма парно  (Прочетена 4960 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

03 Януари, 2015, 09:16:42
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W 201

Здравейте колеги и за много години. Притежавам Мерцедес 190 2.0 d. Проблема ми е с парното, като цяло хич го няма, когато е в движение духа хладно на стъклото и на духалките а в краката си духа направо студено. Четох много из интернет пространството и имаше различни версии, като най-разпространената е радиатор на парното, но според мен проблема е друг, тъй като подмених вакумен клапан преди въпросния радиатор и при пълна охладителна система маркучите до въпросния клапан бяха сихи, което според мен не е нормално, и поради тази причина реших да попитам тук, преди да свалям таблото. Моля ако някой е запознат или е имал същия проблем да съдейства, благодаря предварително :)


03 Януари, 2015, 14:10:16
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега!

От врътките на парното се отваря вакумния клапан за парното. Преди да свалиш таблото можеш да провериш дали ти отваря този клапан. Намира се от дясната точно под прозореца розов е на цвят. Проверката е доста лесна, като го демонтираш,  засмучи го с уста и виж дали се движи клапана.
Виж дали системата е обездушена.
« Последна редакция: 03 Януари, 2015, 14:17:32 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Януари, 2015, 15:27:22
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2015
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W 201
Благодаря за отговора! Смених го клапана и работи, но проблема остана. Не знам дали е обезвъздушена системата, но тя не се ли обезвъздушава сама?

03 Януари, 2015, 20:28:32
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Здравей,

ще трябва да свалиш таблото и да видиш врътките за парното, проблема май води натам.

Виж тази тема: https://mercedes-bg.info/index.php?topic=2069.msg17218#new





« Последна редакция: 03 Януари, 2015, 21:50:05 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum