Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: притрисане при палене. търся диагностик  (Прочетена 14194 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

19 Октомври, 2014, 08:48:31
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280

Здравейте момчета! Като типична жена ще задам един тъп въпрос: Бихте ли ми препоръчали добър диагностик , защото имам проблем. SLK 2006 г. Започна да ми притриса при палене, като е студена. Изчиства малко като загрее, но загряването май продължава доста дълго време. Последния път, като ми я гледаха на стар диагностиката казаха, че една от ламбда сондите давала ядове, но не изписвало, че не работи. От много време ми свети check engine и пак същите ми казаха, че не си харесвала смесите. Като питам какво да направя, че да си ги хареса. отговора беше, че трябвало да се пречисти, като това ставало с каране със постоянна скорост 100 км около 20 км за да изчисти, но НЕ изчиства. Скоро ми смениха тампони на скоростната и на двигателя, но нищо. Та моля за съвет за добър диагностик. Благодаря предварително.


19 Октомври, 2014, 11:42:06
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошла колежке!  :smile: Дай координати от къде си.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

19 Октомври, 2014, 12:38:02
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Добре дошла колежке!  :smile: Дай координати от къде си.
От София

19 Октомври, 2014, 12:43:37
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Не вярвам да ти е проблем разстоянието до Пловдив. :wink:
Пловдивския "Балкан стар" е с най-добри отзиви, и си вършат работата както трябва, това го казват  клиенти им, без да имам за цел да им правя реклама.
За София има добри отзиви също от сервиза на бай Петко  бивш служител на Балкан стар.
Намира се на ул.Братя Миладинови тел.0888374000
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

19 Октомври, 2014, 13:09:06
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Благодаря ти колега! За Пловдив - да не ми е проблем. Колкото до Петко- благодаря. Няма да се изказвам защото не смятам, че е редно всеки има право на мнение.

Благодаря все пак


19 Октомври, 2014, 13:15:46
Отговор #5
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Има ли вероятност да е от тампона на скоростната кутия, защото след като го смених стана това. Дадоха ми го за оригинален, но............

19 Октомври, 2014, 13:43:38
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Колкото до Петко- благодаря. Няма да се изказвам защото не смятам, че е редно всеки има право на мнение.

А защо, ако нещо не е свършил като хората, тук е мястото да кажеш, хем така  бъдещите клиенти ще предпазиш.

Има ли вероятност да е от тампона на скоростната кутия, защото след като го смених стана това. Дадоха ми го за оригинален, но............

Няма логика да е от тампона на кутията.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

19 Октомври, 2014, 14:24:15
Отговор #7
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
А защо, ако нещо не е свършил като хората, тук е мястото да кажеш, хем така  бъдещите клиенти ще предпазиш.

Няма логика да е от тампона на кутията.

Абе и аз така мисля, но надеждата умира последна :-) Защото ламбда сондичките не са от най-евтините :-) А с това, че не си харесвала смесите ме убиха - не можело да се оправи - е как така????

19 Октомври, 2014, 14:34:40
Отговор #8
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
А защо, ако нещо не е свършил като хората, тук е мястото да кажеш, хем така  бъдещите клиенти ще предпазиш.

Няма логика да е от тампона на кутията.

Две са причините. На мой познат за скоростната кутия 7-G троник му взе 4 500 лв.  и след няма и три месеца пак същото. Обяснява как бил сменил цялият блок и дрън-дрън. Тъй като и аз имах същия проблем, но не му  се вързах и си изчаках - през две три седмици само ходех да ми анулира грешката и ми взимаше по 20 лв. И след 6 месеца Митко от Софтелектроникс ми я оправи. Закарах я при Петко да ми свали платката, изпратих я по куриер на Митко - след 1 ден ми я върна, но не бях в сервиза и ми я качиха и не тръгвала. Обадих се на момчето - той каза, че не е възможно, но поиска да му я  изпратя пак. На негови разноски за куриера след още един ден ми я върна, но този път виснах на майстора на главата. Пред очите ми случайно щеше да пропусне две гумички да сложи, но веднага го спрях и колата си тръгна без проблем за сумата общо 450 лв., а Петко ми обяви цена 360 лв. за качването и свалянето на платката. Няма да ми стъпи крака повече там. Та с две прости думи с една нула по малко дадох за моята платка :-) Няма какво да коментирам даже. Диагностика е добър, но заради Петко аз повече нямам намерение да ползвам услугите им.

19 Октомври, 2014, 14:41:18
Отговор #9
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
На Стар диагноза ли показа, че е за смяна ламбда сонда ?

Ето тук има инфо за Ламбда сонда
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


19 Октомври, 2014, 15:02:33
Отговор #10
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Там е работата, че не показа, че не работи, но показва по ниски стойности (каквото и да означава това :-)
Предна лява мисля, тъй като доколкото разбрах са четири

19 Октомври, 2014, 15:05:44
Отговор #11
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Там е работата, че не показа, че не работи, но показва по ниски стойности (каквото и да означава това :-)
Предна лява мисля, тъй като доколкото разбрах са четири

МИСЛЯ, ЧЕ В ТОВА ДОСТА ДОБРО ОПИСАНИЕ СИ ОТКРИХ ПРОБЛЕМА:

Кога ламбда сондата не работи добре?

    * когато се отделят големи въглеводородни емисии, тоест не може да се извършат необходимите измервания на отделяните газове;
    * сигналната предупредителна лампа на двигателя свети или лампата за сервизно обслужване се е включила;
    * когато консумацията на гориво се е покачила, дефектирала ламбда сонда може да доведе до повишаване на консумацията на гориво с 30 %;
    * при шофиране се наблюдават проблеми, като например напрежение в работата на двигателя;
    * компютърът на колата извежда грешка в подаваната запалителна смес;
    * когато ламбда сондата не работи изцяло, катализаторът на автомобила може да се нагрее прекалено много и да престане да функционира;

19 Октомври, 2014, 15:11:40
Отговор #12
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Открих на BOSH 139 лв. за след катализатора. Дали обаче е той не знам. Доколкото прочетох е добре да се сменят ламбда сондите, така че във всички случаи няма да сгреша ако го сменя :-) нали???

newbielink:http://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0-bosch-mercedes-slk-r171-280-171.454-0258006749-g10304c304-i10393773.html [nonactive]

19 Октомври, 2014, 15:47:26
Отговор #13
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
По добре е да се направи диагности ка и прочитане на ламбдите. Може и да не е от тях. Може да е от катализатор. Дроселова клапа температурен датчик... И прочие диагностиката ще покаже от къде е. Наливането на пари по предположение помага но не винаги...
« Последна редакция: 19 Октомври, 2014, 15:51:21 от sponsora »

19 Октомври, 2014, 15:51:00
Отговор #14
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Окт. 2014
  • Публикации: 12
  • Пол: Жена
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mersedes-benz slk 280
Прав си. Благодаря много за помощта. Отивам на диагностика утре. На Ботевградско прочетох, че има - дано имам успех



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum