Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Основен ремонт М111  (Прочетена 5651 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

30 Януари, 2014, 14:12:40
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2014
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: E200C M111

Здравейте колеги ,

От доста време искам да Ви пиша за да коментираме и да си помагаме по някои въпроси.
Имам желание на пролет след като се стопи снега и времето се постопли , да направя профилактичен ремонт да целия двигател.Причините са няколко заради които искам да го направя , не знам от къде да започна. Постоянно имам някаква загуба на антифриз , все нещо тече , маслото е ОК , но при последната смяна на маслото (преди 10 дена) забелязах , че прави конденз на капачката , възможно е и да има пробив през някое уплътнение. Ел. кабелите са за смяна , вече са бая напукани.... Мога и още да изброявам , но мисля , че всеки знае какви са проблемите на стария автомобил. Ще се радвам , ако някой е правил това упражнение и ми сподели дали е доволен от изпълнението си.  Mercedes-Benz-move bb Happy welldone


31 Януари, 2014, 08:12:48
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Зависи какво ще включи основният ремонт. Но не е лошо ако мислиш още дълго да я караш.

31 Януари, 2014, 10:29:42
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега!  ok

W124 е автомобил, който е извел Марката Mercedes-Benz на висота на която седи и днес.Култов автомобил за всички времена се смята Mercedes-Benz W124, доказал се във времето като надежден и здрав!!! Според някои автомобилни специалисти той е проектиран и изработен като танк. За това не се чуди дали да отстраниш тези дребни болежки по автомобила си.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

31 Януари, 2014, 11:39:12
Отговор #3
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Юни 2011
  • Публикации: 286
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • The Best Or Nothing
  • Репутация: +4
  • Автомобил: Mercedes E200 coupe,1995-та,М111.940
Какво ще включва основният ремонт,който си замислил да правиш?Освен инсталацията.
Едно желание,една мечта-Mercedes Benz

07 Февруари, 2014, 17:24:30
Отговор #4
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Виж си добре инсталацията в какво състояние е, защото ако не е подменяна през тези години има опасност да е с паднала изолация на самите кабели.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!


08 Февруари, 2014, 13:56:22
Отговор #5
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2014
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: E200C M111
Основния ремонт ще включва пълна ревизия на двигателя. Инсталация преди 2 години съм я поправял , но частично (поправка само на на напукани кабели). Не мислих да я карам дълго време , но миналото лято правих цялото окачване и сега вози като "истински" мерцедес  tongue смених пружини , амортисьори , всички тампони , накладки , дискове .... а бее , общо взето си я направих. Бях я пуснал за продажба , но ми стана едно такова .... И реших да я направя "вечно моя"  lol тъй като ако ремонтирам двигателя едва ли ще я продан на някой , който не знае какво точно означава тази марка. Да добавя че това ми е общо 3-та 124 и 2-то купе което имам.  Mercedes-Benz-move

09 Февруари, 2014, 10:43:13
Отговор #6
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Точно тези модели са изнесли Марката напред във времето!  Култов автомобил за всички времена се смята Mercedes-Benz W124, доказал се във времето като надежден и здрав!!! Според някои автомобилни специалисти той е проектиран и изработен като танк. Така, че по мое мнение не си правил грешка с тази инвестиция, която си направил! ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

09 Февруари, 2014, 11:41:12
Отговор #7
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ян. 2014
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: E200C M111
Въпроса ми е да споделим мнение и опит за тая манипулация която ще искам да направя.Дали има някой който да го е правил и да каже дали може да се направи някоя грешка или да някакъв проблем да е имал.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum