Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: имам проблем с А 170 - 2002 г.При фосиране пуши чернилка.  (Прочетена 7032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

28 Декември, 2013, 19:58:46
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Дек. 2013
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: мерцедес А 170

Всичко започна преди 1 година.Двигателя работеше неравномерно.Диагностика.Смяна на дюза на 2 цилиндър.Отново диагностика.Смених и другите 3 бр.дюзи.Дюзите ми ги изпрати дъщеря ми от Лондон-рециклирани в Турция - 500 лв. на брой.След пробег 11000 км. отново проблеми.Диагностика .Отново смяна на  2 бр.дзюзи-на 2 и 3 цилипндър.Този път  дюзите бяха "оригинални" от България- гр.Плевен -750 лв.на брой.Диагностика - няма никакъв проблем,но при подаване на газ от аспуха  излизат шепи черни сажди.Смяна на термостат,почистване на колекторни тръби,дебитомер,турбо и т.н.Няма промяна.Колата върви,но чернилката по-голяма от Трабант.Просто ме е срам от хората зад мен да карам.
В момента на ред е катализатора.От специализирана фирма установиха ,че имам 2 бр.катализатори.Предлагат да сменят първо втория по ред катализатор,защото първия не могат да го демонтират - или не знаят как?След това е ред на EGR клапана/дано го написах правилно/-ще го изолират - и т.н.
Не зная какво да правя вече?  Дали да не го полея с малко бензин и да го ...


28 Декември, 2013, 20:27:23
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
предполагам че става дума за старата а класа и е дизел
та остави катализаторите на мира
виж ЕГР а и клапана за налягането в рейла
и налягането на турбото
и явно ти трябва по добър диагностик

10 Май, 2014, 21:16:23
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Февр. 2014
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes A170 CDI W168
Не се заключва защото не се затваря. Ако затворя отвътре няма проблем. Моля предложете как да оправя този проблем. Благодаря предварително



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum