Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем със спирачките на Mercedes Sprinter  (Прочетена 10965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

19 Ноември, 2013, 19:23:32
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes 200d 124

Здравейте. Прочетох всички мнения по темета.Имам този проблем със Спринтер 313Cdi.Вече почти месец се мъча направил съм всичко описано от всички мнения и никакъв резултат Абсолютно всичко е проверено две чисто нови помпи работят две седмици и пак потъва педала на спирачките.Смених дори и спирачната течност.С две думи направих всичко по книга и никакъв резултат.Благодаря предварително


20 Ноември, 2013, 08:02:23
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
А със друго серво на спирачките пробва ли?

20 Ноември, 2013, 08:31:12
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes 200d 124
А със друго серво на спирачките пробва ли?

Не съм пробвал с друго серво защото не виждам причина.Според мен сервото няма нищо общо с проблема

20 Ноември, 2013, 14:51:54
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
А кое има общо с проблема? При положение че си пробвал със нови помпи?

21 Ноември, 2013, 18:46:25
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes 200d 124
Всъщност като се замисля,възможно ли е сервото ако има проблем да вкарва въздух в помпата.Това може ли да се провери,Аз мисля че това е съвсем отделен елемент който само помага на усилието на педала но като се замисля и като го разглобих се сетих че ако изтърва  може да вкара въздух в помпата без да връща течност в сервото. Ако ми кажете как да проверя сервото ще бъда много благодарен че вече ми писна от този проблем а само това остана непроверено.Благодаря предварително. Поздрави.


21 Ноември, 2013, 23:06:14
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Няма такъв вариант, сервото само дърпа, не надува за да вкарва въздух в помпата. Ти с какви помпи пробва? Нови или от моргата? Ако са нови да не са били от евро 07? Какво му има на педала на спирачките, какво прави? Провери ли всички цилиндри дали се движат? И не изключвам варианта да потъва от заминал кантар нанъсилието.

21 Ноември, 2013, 23:17:30
Отговор #6
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2011
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: rakitovo
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124  250 td
Няма такъв вариант, сервото само дърпа, не надува за да вкарва въздух в помпата. Ти с какви помпи пробва? Нови или от моргата? Ако са нови да не са били от евро 07? Какво му има на педала на спирачките, какво прави? Провери ли всички цилиндри дали се движат? И не изключвам варианта да потъва от заминал кантар нанъсилието.
    И аз имам  тоя  проблем , днес  ни заболя  главата от сваляне и качване  на помпата ,и  пропада  тоя падал  и пропада.

22 Ноември, 2013, 09:07:17
Отговор #7
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes 200d 124
Помпите са чисто нови и не са от евро 07 Точно каквато свалих такива слагам TRW днес пак слагам чисто нова и започвам тотална проверка но до сега каквото и да съм пробвал педала потъва ли потъва. С първата нова помпа изкара две седмици и пак потъна.Интересното е че като помпиш вместо малко от малко да направи някакво налягане то става по-лошо все едно няма течност.Абе с две думи луда работа прави нещо противно на всякаква логика.Не мисля да се отказвам започвам всичко на ново :)))

23 Ноември, 2013, 18:17:44
Отговор #8
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Пробвай да смениш кантара на задните спирачки, имал съм случаи от там да пропада педала.

03 Декември, 2013, 19:05:38
Отговор #9
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: mercedes 200d 124
Всичко се оказа от ABS-са doh направо се поболях



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum