Джипове, Ванове и Други > Mercedes Sprinter

спринтер ГНП зацепване

(1/1)

недко:

Здравейте колеги нов съм във форума !!!
Искам да попитам някой знае ли как се зацепва гнп и на колко точно градуса двигател ОМ 602 980 със 122кс
Проблема е следния наложи се пълно разглобяване на мотора за ремонт на вала при свалянето на помпата си я белязах но някак белега се е изтрил и така се наложи да ходя до БОШ за да ми определят 1 цилиндър на помпата посъветваха ме преди да напъхам помпата да върна шайбата с 12 градуса и тогава да я пъхам така и направих
Двигателят запали (малко трудно) но не работи равномерно пуши бяло-сив задушлив дим .
МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ ако сте се сблъсквали с нещо подобно
и това ли са градусите които трябва ?
БЛАГОДАРЯ предварително !!!

sponsora:
За да се зацепи помпата, трябва да се зачопи. А мотора трябва да е на 15градуса след гмт. И веригата надявам се че си сменил?
 А тия какво са ти докарали на първи цилиндър не знам

Bogo®:
Ето това е инструмента за зацепване на помпата.

stef ko:

--- Цитат на: Bogo® в  20 Ноември, 2013, 01:25:32 ---Ето това е инструмента за зацепване на помпата.

--- Край на цитат ---

Колега занеш ли от къде може да се купи такъв инструмент и ако има схема как се зачопва помпата  thank_you2

gigi tuning:

--- Цитат на: sponsora в  19 Ноември, 2013, 22:08:49 ---За да се зацепи помпата, трябва да се зачопи. А мотора трябва да е на 15градуса след гмт. И веригата надявам се че си сменил?
 А тия какво са ти докарали на първи цилиндър не знам

--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия