Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Регулатор за вентилатора на Mercedes W124  (Прочетена 5008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

17 Септември, 2013, 23:10:04
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2013
  • Публикации: 2
  • Местонахождение: svilengrad
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124

Здравейте.Наскоро си купих 124-ка 88 година с климатроник,като релето бе свалено и ми казаха че било изгоряло и съм щял да го намеря за 15/20 лева(ще кача снимка на въпросното реле).Аз го намерих и го купих,но за 250 лева и когато отидох да го монтират се оказа че трябвало да има стойка или нещо като радиатор на което се прикрепя за да не загрява,та молбата ми към вас е някой има ли си на идея как изглежда тая подложка(радиатор) защото аз не знам какво да търся или за този вид реле  не трябва да има такава.Чух и четох за тия които им казват таралеж или кърлеж но те били за по-нови модели.Ето и снимка на варпосното реле:МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО


18 Септември, 2013, 00:56:33
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добри дошъл колега!  ok Съжалявам, че не си влезнал в нета и да потърсиш в гугъл :google:  за въпросния "тарапеж" и щеше да попаднеш на темата на колета ivos в която дава точни и ясни обяснение как да го направиш срещу 10-15лв.

Радиатора е алуминиев без значение неговата форма, колкото е по-голям толкова по-добре. Даже съм виждал модификация, вентилатор от компютър да го охлажда. Ако не намериш можеш да приспособиш охладител от компютър.
Ето и снимката по-надолу.

Ето и въпросната тема: Как да си оправим регулатора на вентилатора - "таралежа"
« Последна редакция: 18 Септември, 2013, 00:59:34 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

18 Септември, 2013, 21:28:19
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2013
  • Публикации: 2
  • Местонахождение: svilengrad
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W124
Мерси Bogo :) Да мен точно това ме интересуваше-дали някоя друга алуминиева джаджа може да послужи като охладител на релето.А за темата на Ivоs съм я чел както и много други подобни,но надали аз или познавам някой тук който ще може да ми го направи този регулатор.Аз вече съм закупил това реле-250 лева не са малко пари и затова търся помощ при вас и исках да знам дали трябва да има такъв алуминиев охладител или може без него,дали трябва да е оригинален или нещо подобно може да го замести.Вече съжалявам че не си купих някакво такова универсално вместо това на снимката която съм пуснал.Благодаря ти за инфото-можеш да затвориш темата ако не е нужна.Поздрави  tongue



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum