Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Изключва 1, 2 и 3 цилиндър  (Прочетена 14039 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

03 Юли, 2013, 00:18:54
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 320 - W163

Здравейте колеги,
От около 2 месеца съм собственик на ML 320 (W163) с инсталирана газова уредба LANDIRENZO. От около месец имам следния проблем - палене колата няма проблем, но се чуства лека нестабилност при работата на двигателя, при подаване на газ на около 3000-4000 оборота колата забива муцуна и започва да прекъсва и тресе на свободна. След гасене и палене наново се възстановява до следващото видгане на оборотите. В началото проблема беше осезаем главно на бензин, но вече дори на газ не може да се кара нормално.
Водвих я на 4 различни места за диагностика, на първото ми казаха, че няма проблем с бензина, проблема бил в газовата уредба. В сервиза за газови ми казаха, че не е от нея, а трябва да сменя свещите, което и направих - проблема остана. Ходих на 3-то място където вече си записах какво изкара бошовската диагностика:
080 Catalytic converter deterioration misfire detected
081 Misfiring harmful to catalytic converter, cylinder 1 detected
083 Misfiring harmful to catalytic converter, cylinder 3 detected
085 Misfiring harmful to catalytic converter, cylinder 2 detected
На въпроса каква е причината, ми беше казано отново свещи, кабели или бобини, не бях склонен да вярвам, че 6 бобини изведнъж ще спрат да работят, а кабелите съм ги измерил и са по 2,1кОм. Затова закарах най-накрая колата в евростарс сервиза. Там колата стоя 2 дни и диагнозата поставена беше запушени катализатори, решението според тях - смяната им или премахването. Не изглеждаха убедени в твърднеито си и реших да не сменям катализаторите, а да ги премахна. След премахването им освен, че колата започна да бръмчи ужасно, ефект друг нямаше.

Моля, дайте идея къде може да се крие проблема ? Утре ще занеса колата на 5-то място, този път ще искам да замерят и компресията, но вече нямам идея каква може да бъде причината за проблема.


03 Юли, 2013, 01:07:28
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега!

Намери сервиз, който има "Стар диагноза" и нека ти направят диагноза в движение, за да се хване проблема. Да прочете живи данни. Според мен, вероятна причина може да бъде бобини.

Поздрави!
« Последна редакция: 03 Юли, 2013, 01:11:36 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Юли, 2013, 01:56:17
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 320 - W163
Здравей,
Мерси за бързия отговор! В Русе оторизирания сервиз от Балкан Стар е Евростарс, предполагам, че са я гледали със Стар диагноза, но не помогнаха много. Не зная къде другаде в Русе имат Стар диагноза, за да направим тест със живи данни  ?
ПП: Наистина ли е възможно да откажат 6 бобини просто така в рамките на месец? Струва ми се малко вероятно, освен ако проблема не е в нещо което да ги е повредило.
« Последна редакция: 03 Юли, 2013, 01:57:58 от DarkCrimson »

03 Юли, 2013, 10:41:28
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
В Русе оторизирания сервиз от Балкан Стар е Евростарс, предполагам, че са я гледали със Стар диагноза, но не помогнаха много.

Здравей,

с каква диагноза излезнаха от оторизираният сервиз на Mercedes-Benz в Русе? Със сигурност са е гледали със "Стар диагноза"! Дадоха ли ти разпечатка от диагностиката?


Учудваме един факт, преди време оторизирания сервиз на Mercedes-Benz  не приемаше автомобили с газови уредби.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

03 Юли, 2013, 18:38:29
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 320 - W163
Разпечатка не ми дадоха от диагностиката, но поставената диагноза от сервиза им беше запушени катализатори. Леко ме усъмниха като ми предложиха да ми ги премахнат за скромната сума от 400лв. тъй като се налагало да се свали скоростната кутия и раздатката за целта... Това няма да го коментирам, факт е че  след премахването на катализаторите, само звука се промени :D
Относно газовата уредба, и аз бях чувал такива отзиви (всъщност заради това не бях ходил там до тогава), но когато се обадих да си запиша час за сервиза и ги предупредих, че е с газ, не последва коментар.


05 Юли, 2013, 01:04:57
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Катализатора по мое скромно мнение няма нищо общо с твоя проблем. Няма да върви, ако е запушен или е станал на парчета, но не и тези проблеми! Ако си го запазил слагай го без да се чудиш, защото каквито и резонансни гърнета да сложиш звука ще е в пъти по-силен.

Отиди на Стар диагнозата и постни какви грешки ти изписва .
« Последна редакция: 05 Юли, 2013, 01:06:32 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

05 Юли, 2013, 23:54:26
Отговор #6
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юли 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Русе
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: ML 320 - W163
Другата седмица ще я закарам пак в Евростарс, а катализаторите ги пазя и ще ги върна по местата им. Ще пиша пак като има развитие на нещата.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum