Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с табло на W210  (Прочетена 11678 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

05 Декември, 2012, 11:58:23
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Дек. 2012
  • Публикации: 5
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210

Здравейте,

нов съм във форума и това ми е първото писане, до сега само четях  От октомври месец тази година се сдобих с W210 Е250D 20V 113кс, имах някой дребни неща които трябваше да отстраня и благодарение на форума се справих и в момента се наслаждавам на колата  Все пак ми се появи едно проблемче бих казал от около 2-3 седмици, за което не можах да открия точна информация и реших да се обърна към Вас. Значи случаят е такъв, че стрелката на скоростомера ми забива от време на време като тръгна да паля и дам на контакт. Понякога всичко си е точно, но има моменти в които като дам на контакт и скоростомера почва да вибрира яко на 0 и никоя стрелка не мърда(гориво,температура стоят на 0). Ако запаля в това положение нищо не отчита дори и оборотомера и стрелката продължава да си вибрира на 0. Като върна контакта тя продължава да си вибрира около 4-5 секунди и спира. Понякога като върна контакта и пробвам пак се оправя, а понякога от 3-4 връщания на контакта, но на моменти просто решава че няма да се оправи и това си е  Имате ли някаква идея или предположение къде може да е проблема? На мен ми се струва, че някъде има лош кантакт на моменти, но къде ли не съм пръскал с контактен спрей.

Благодаря Ви предварително


05 Декември, 2012, 20:33:43
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега! ok

Това е проблема със "спящите" стрелки. Има решение, но ще трябва да демонтираш таблото, което не  е сложно.
Стрелките са изработени по онова време от пластмаса,  която със времето изпуска смола и съответно залепват за ограничителите. Иска се,  да се свали таблото и да се почистат добре тези ограничители, и за да не се получава за в бъдеще този проблем,  добре е да монтираш на самите ограничители силиконови шлаухчета. Можеш да ги изрежеш от кабел.   ok


Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Декември, 2012, 09:10:02
Отговор #2
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Дек. 2012
  • Публикации: 5
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210
Колега, блатодаря ти. Чел съм за тези спящи стрелки, но при Ц класите, аз нямам ограничители на стрелките. Предполагам, че проблемът ще е нещо по електрониката.

06 Декември, 2012, 21:07:13
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Колега, блатодаря ти. Чел съм за тези спящи стрелки, но при Ц класите, аз нямам ограничители на стрелките. Предполагам, че проблемът ще е нещо по електрониката.
Да, грешката е моя. Най-вероятно  се губи масата, щом "заспиват" едновременно всичките. Със сигурност ще трябва да го свалиш няма как да се даде една причина за твоя проблем.
« Последна редакция: 06 Декември, 2012, 21:28:03 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

07 Декември, 2012, 08:47:21
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Дек. 2012
  • Публикации: 5
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210
В един от другите форуми на Мерцедес, предполагат че са стъпковите моторчета на стрелките. Има колеги с такъв проблем и ще гледам събота или неделя да намеря време да го разглобя. Ще пиша какъв е резултата :) Поздрави


07 Декември, 2012, 10:08:21
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
В един от другите форуми на Мерцедес, предполагат че са стъпковите моторчета на стрелките. Има колеги с такъв проблем и ще гледам събота или неделя да намеря време да го разглобя. Ще пиша какъв е резултата :) Поздрави
Имаш 4-ри стъпкови моторчета за четирите индикатора, пробвай първо с  контактен спрей. Дано стане. ok
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

10 Декември, 2012, 08:41:08
Отговор #6
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Дек. 2012
  • Публикации: 5
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210
Здравей колега, да споделя какво стана с таблото :) В събота ми се наложи да пътувам и ме побърка, като спра ту забива стрелката ту работи както трябва   biggrin. В неделя намерих време и го свалих и като го разглобих ги видях тези моторчета, напръсках ги хубаво от всички страни от които имах възможност. Като го монтирах обратно от начало пак правеше така само че вместо да трепери на 0 се вдига до 20 и пада на 0  biggrin, но примерно подскачаше така 3-4 сек. и се оправяше и стрелките тръгваха. Реших че и това е някакъв напредък  clap, но след 3-4 км. се оправи. Имах доста чести стартирания на двигателя и в един момент забелязах, че стрелката изобщо не подскача и всички си тръгват веднага. Дори и като загася преди ми оставаше да подскача няколко секунди, а сега го няма  biggrin. Много съм доволен, че се оправи защото беше доста дразнещо да не отчита нищо. Надявам се да не се повтаря  wink-mb. Благодаря много колега за помоща, надявам се темата да е полезна и за други колеги с такъв проблем.
Поздрави  beer

10 Декември, 2012, 18:25:32
Отговор #7
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Благодаря много колега за помоща, надявам се темата да е полезна и за други колеги с такъв проблем.
Поздрави  beer

И аз също се радвам, че нещата при теб са се оправили по най-лесния и безобиден начин. Да, темата със сигурност ще е полезна за колеги с подобен проблем. Поздрави и от мен.  ok  beer
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

16 Май, 2013, 22:49:09
Отговор #8
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Септ. 2011
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes w210
Моят мерцедес E200 W210 136 коня имаше проблем с всичките стрелки-не работеха , смениха ми стъпковото моторче срещу 40 лева в гр.Пловдив и всичко се оправи :)

03 Юли, 2013, 11:10:08
Отговор #9
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Дек. 2012
  • Публикации: 5
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: W210
Здравей колега,

би ли могъл да ми дадеш някакви координати, че моето пак се разбазика. Това със спрея явно е временно. Писна ми да се разправям с него, свалях го няколко пъти и вече няма смисъл след като се оправя за малко. Гледах и по моргети напряво цяло табло, но на някой дисплеите са зле, други са бензинови. Ако могат да ми сменят и моите направо ще се родя. Поздрави



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum