Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Какво трябва да направя,за да сменя акомулатора на Мерцедес C240 (W203)  (Прочетена 14174 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

01 Юни, 2013, 07:34:27
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Gorna Oriahovitza
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes Benz C240

Преди да закупя автомобила си от автокъща,бяха махнали акомулатора.След поставянето му се оказа,че чистачките,мигачите,ел седалките,бутона за отваряне на багажника - не работят.Отидох в сервиз за диагностика и там откриха,че е изгорял целия модул в багажника.След отремонтирането му всичко си е както трябва сега,но акомулатора ми е за смяна.За да не се получи отново същата ситуация искам да попитам какво трябва да направя,за да си сменя акомулатора с нов?Благодаря Ви.:-)


01 Юни, 2013, 10:39:10
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега Nafcho, има доста стара тема по този въпрос Никога не откачайте акумулатора на Mercedes W203! Когато е нужна подмяна на акумулатора сe закачва един допълнителен, за да нямаш подобни проблеми. В повечето случай гори SAM модула.

Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

01 Юни, 2013, 11:56:56
Отговор #2
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2013
  • Публикации: 4
  • Местонахождение: Gorna Oriahovitza
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: Mercedes Benz C240
Благодаря на колегата.Лек и ползотворен ден от мен  Mercedes-Benz-move

11 Декември, 2013, 22:07:12
Отговор #3
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2013
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: c200cdi
Свалянето и подмяната на акумулатора на W203 не е проблем.
Отворете предния капак, влезте в салона и изключете всички възможни консуматори - радио, вътрешни и външни светлини и т.н., излезте от колата с ключа в джоба и затворете вратите. Изчакайте минимум 5/пет/ минути. Откачете стария акумулатор, а после монтирайте и свържете новия. Ако е минала повече от минутка от свалянето на стария ще има леко искрене от клемата, заради разредения кондензатор на въздушните възглавници, който се зарежда наново. Това е. Няма никакви драми, няма грешки.
Проблем често е не липсата, а ниското напрежение в бордната мрежа. Най-често се получава в началото на зимния сезон, ако с вече износения акумулатор се опитваме да въртим "като луди" поуморения двигател.   

05 Юни, 2014, 22:46:13
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Юни 2014
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: w203 2.2 CDI
здравейте колеги на най добрата марка автомобили  Mercedes-Benz-move искам да добавя нещо свързано с темата : моята кола от както я купих преди 1 година ми прави следния проблем по време на движение не винаги но сега е по-често след смяната на акумулатора си включва авариийните светлини и се отклучва и заключва в рамките на 2 секунди и спира CD-то . Прочетох първата тема че не трябва да се сменя акумолатора и да се оставя без ток но аз вече го направих а и колата я бях купил със сменен от автокъщата акумолатор без да го знам това нещо но факт е сега че по често ми го прави това със аварийните светлини и отключването и заключването . Питането ми е да я откарам ли в сервиз или да търся САМ модул и дали ще е читав и той след като ако е от ударена или повредена кола и е останала без ток ?? ?? redface


05 Юни, 2014, 23:26:18
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега @shyne_,  ok

най-добре да закараш да е прочетат на Стар Диагноза, на друга диагностика по мое мнение не ходи.

Поздрави и Успех!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

06 Юни, 2014, 20:23:50
Отговор #6
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
това че е останала без ток не е проблем
иди на диагностика други кахъри имаш



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum