Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Проблем с С180 W202 98г. Прекъсва  (Прочетена 10250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

29 Май, 2013, 22:08:30
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2013
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C180

Здравейте. Имам следния проблем. Притежавам С180 W202 98г. Работи на бензин и газ. От едно известно време ми създава проблеми с прекъсване, което го има и на ниски и на средни обороти, на високи не се усеща, но вероятно го има. Сутрин при студен двигател след запалване при потегляне, т.е. при натоварване усещам леко пукане в изпускателната система(това е на бензин). При постоянна скорост примерно 55 -60 на четвърта се усеща най-осезателно . На празен ход се усеща като притрепване приличащо на това при разбит тампон. Ситуацията е еднаква и на газ и на бензин. Сенени са масметър, датчик на разпределителен вал, свещи, кабели, бобини, но проблема си стои. Моля ви дайте съвет от какво може да е. На елкона ми казват прекъсване в 1,2,3,4 цилиндър и бедна смес. Нещо не ми се вързва.


29 Май, 2013, 22:14:25
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл donboneti,

скоро да си чистил дроселова клапа? Имам един въпрос, само на студен двигател ли го прави?
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

29 Май, 2013, 22:21:54
Отговор #2
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
провери да не смуче въздух след МАФ сензора
и премери компресията
особенно ако отдавна си на газ

29 Май, 2013, 23:19:47
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Зацапана дроселова клапа или изкривена...
Може и ламбда

30 Май, 2013, 12:38:33
Отговор #4
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2013
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C180
Благодаря за бързите отговори. Ще се концентрирам върху почистването на дросела. Пукането го прави само при първоначалното палене, но прекъсването е и при топъл двигател. На газ карам от около 40 000км. Преди имах едо маркучле(това за картерните газове), от което теглеше въздух, но подмяната му не доведе до подобряване на работата. Ако почистването на дросела не помогне ще търся някой по-читав стенд.


17 Юни, 2013, 19:53:12
Отговор #5
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2013
  • Публикации: 3
  • Местонахождение: Пловдив
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C180
Проблема изкочи от доста неочаквано място. За мен е малко учудващо, но е факт. Проблема се оказа в акумулатора. Имаше лоши клетки и е кипял. Всичко е мармалад в багажника. Проблема изскочи случайно, след като ми клекна акумулатора по моя вина. Както казват, всяко зло за добро. След смяната изчезна и пукането и прекъсването сега работи като часовник. Явно при неравностите по пътя вътре в акумулатора някоя или някои от клетките са давали на късо и са товарили, което е създавало ефекта на прекъсване. Иначе алтернатора си зарежда нормално.



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum