Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Странно и неизвестно устройство в колата ми  (Прочетена 4603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

28 Май, 2013, 09:17:26
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2013
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: гр.Плевен
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +1
  • Автомобил: C 220 D

Здравейте колеги и приятели!
Вчера докато си правех осветление на вратите, което оргинално го има на Е класите се натъкнах на странно устройство с неизвестна за мен функция.
Тъй като кабела за плафончето на вратата при мен го няма в инсталацията го прекарах през маншона на вратата както трябва да бъде. Няколко дена преди това същата операция я направихме на С класата на колегата Карталски и всичко беше идеално.
Когато свалих корите обаче се натъкнах на въпросното устройство.
Намира се до педала на ръчната крачна спирачка в кухината на колонката на предната врата точно пред отвора, от където минава кабелния сноп от вратата към купето. Как прекарах кабела от там само аз си знам. На самата колонка под ограничителя на вратата има гумена тапа. Като се свали се вижда управлението на това устройство. Отвор с квадратен профил с който се задвижват две зъбни колела, които от своя страна задвижват зъбна рейка. Много по вид прилича на управление на шлюз с вертикално отваряне. Не се смейте, но вида му е точно такъв. Първоначално реших, че е нещо свързано с ръчната спирачка. Да ама не. Какво беше очудването ми, когато при прокарването на кабел към предната дясна врата се натъкнах на същото устройство, естествено точно симетрично на другото.
Няма никакъв начин да го снимам това нещо, защото е завряно на много неудобно място.
Ако някой знае или се е сблъсквал с това чудо на техниката да казва.
На колагата на колата няма такова нещо. Неговата е С250ТД , а мойта е С220Д 1994 година.
Благодаря на всички отзовали се предварително!
 beer
newbielink:http://dobavi.info/cars/Mercedes/ [nonactive]


28 Май, 2013, 09:20:03
Отговор #1
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2013
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: гр.Плевен
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +1
  • Автомобил: C 220 D
Давам и снимка. През кръглия отвор под маншона на вратата се вижда малка част от устройството.
newbielink:http://dobavi.info/cars/Mercedes/ [nonactive]

28 Май, 2013, 11:39:15
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Добре дошъл колега sv_trener!  ok

Може, ли да снимаш това устройство?

Поздрави!
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

28 Май, 2013, 12:44:04
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
На 124-ка съм виждал нещо подобно, механизмът задвижва шипове които блокират вратите при включена аларма... Не знам дали и твоето не е такова.

28 Май, 2013, 14:40:02
Отговор #4
  • Участник
  • *
  • Регистрация: Март 2013
  • Публикации: 6
  • Местонахождение: гр.Плевен
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +1
  • Автомобил: C 220 D
Не ми се вярва да има нещо общо с вратите. Но знам ли. Снимка няма как да се направи, защото е завряно нагоре в колонката. През кръглия отвор се вижда малка част от него. Останалото е нагоре.
Все пак ще опитам да го снимам с мини камера утре. Дано успея.
Поздрави! beer
newbielink:http://dobavi.info/cars/Mercedes/ [nonactive]


28 Май, 2013, 21:51:54
Отговор #5
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Със сигурност е слагано допълнително, иначе щеше да се знае, но ако може го снимай може да се изясни какво е.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum