Мерцедес седани > W124

Изчезна осветлението на таблото и зумера за забравени светлини

(1/3) > >>

200Е-16V:

Здравейте колеги ,изкочи ми проблемче което ме дразни доста.Става въпрос 124.019 модел.Тази вечер установих че не ми свети нищо по таблото и копчетата за климатроника,ел.стъклата и ключа за фаровете и също така  изчезна и зумера за предупреждение за забравени светлини.Видях че има бушон за тия неща номер 3 8А смених го ефект няма  censored censored

Bogo®:

--- Цитат на: 200Е-16V в  15 Април, 2013, 21:22:15 ---Здравейте колеги ,изкочи ми проблемче което ме дразни доста.Става въпрос 124.019 модел.Тази вечер установих че не ми свети нищо по таблото и копчетата за климатроника,ел.стъклата и ключа за фаровете и също така  изчезна и зумера за предупреждение за забравени светлини.Видях че има бушон за тия неща номер 3 8А смених го ефект няма  censored censored

--- Край на цитат ---


Здравей 200Е-16V, виж  ключа за фаровете за всеки случай, Провери червения бушон(често е и син) отзад на таблото дали е здрав.

Втори вариант, спукани писти  няма как да ги  видиш с просто око. Мултицет и поялник и си ти! ok

На това табло е червен бушона.

200Е-16V:
Много благодаря :) :) :)  Happy Happy Happy Happy Happy Така изведнъж всичко да изчезне което е свързано с бушона който вече сменях най вероятно ще е от другия бушон който трябва да погледна на смотаното табло.А предия път за една крушка като се сетя какъв го ядох с тва табло лошо ми става че трябва пак да го махам  kill_myself kill_myself kill_myself

200Е-16V:
Може да ми е малко глупав въпроса но този бушон на таблото не е ли само за таблото?Защото на мен ми светят предупредителните лампи само не светят ония двечките отгоре който осветяват приборите на таблото и всичко останало от вътрешното осветление което описах по горе. thinking thinking thinking
Сега пак ходих до колата зумера тръгна десен паркинг габарит тръгна но вътре в интериорното осветление нищо  thinking thinking
И все пак ще погедна първо ключа и за фаровете и въпросното бушонче тия дни.

Bogo®:
Знам, че си електричар така ще ти стане ясно като видиш схемата. ok
Минуса - (масата) на таблото идва от пин №1
Плюса + идва от бушона на габарита - пин №13
Със "S" на схемата  е обозначен потенциометъра.



Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия